لیزر موهای زائد بعد از مصرف کافئین

همه ما هر از چند گاهی به بالا بردن سطح کافئین بدن نیاز داریم ، اما اگر شما تحت درمان لیزر به منظور حذف موهای زائد هستید،باید براى مدتى مصرف آن را به تعویق بیاندازید.
کافئین بیش از اینکه بر بدن شما تأثیر بگذارد ، می تواند بر روی پوست شما موثر باشد به طورى که مى تواند باعث شود جلسات لیزر شما کمی ناراحت کننده تر شود.

احتمالاً قبلاً هرگز متوجه این موضوع نشده اید ، اما کافئین می تواند پوست شما را نسبت به درد حساس تر کند. در حالی که در روز هاى معمولی ممکن است روى شما تاثیرى نداشته باشد اما مطمئناً مصرف کافئین می تواند جلسات لیزر را به جلسات ناراحت کننده ترى تبدیل کند. برای جلوگیری از این امر ، توصیه می شود که حداقل از ۲۴ ساعت قبل از جلسه ى لیزر ، از مصرف هرگونه کافئین خودداری کنید.

دیگر تاثیرات کافئین روى پوست

کافئین فواید بسیارى دارد اما زمانى که بیش از اندازه مصرف شود میتواند تاثیرات منفى بسیارى روى بدن بگذارد. با تاثیرات مخرب اعتیاد به کافئین روى پوست آشنا شوید:

  • کم آبى

کافئین بدن را دچار کم آبى مى کند، کبد را مجبور به فعالیت بیش از اندازه مى کند.هنگامی که این اتفاق می افتد ، سموم سطح پایین در نتیجه ى دور زدن کبد و وارد شدن به سیستم های ما می تواند زیر سطح پوست انباشته شوند،
این سموم باعث التهاب پوست ، از بین رفتن کلاژن ، پیری زودرس و برآمدگی آکنه می شوند. نوشیدن آب تا حدودى می تواند به پاک سازى این سیستم کمک کند.

  • تغییر رنگ پوست

تانن ها ، که در قهوه و چای یافت می شوند ، برای رنگ آمیزی پوست حیوانات هنگام تهیه چرم استفاده می شوند. ممکن است که با مصرف بى رویه کافئین سموم از کبد عبور کنند، این رخ داد مى تواند منجر به ایجاد تانن شود که لک و ظاهرى چرمى به پوست شما مى دهد.این معمولا ظاهرى نیست که همه ما دنبال آن باشیم.

تاثیر مصرف کافئین بر پوست و نتیجه لیزر موهای زائد
تاثیر مصرف کافئین بر پوست و نتیجه لیزر موهای زائد
  • برآمدگى هاى آکنه

گذشته از کم آبی بدن که باعث ایجاد آکنه می شود ، کافئین در میزان استرس بدن نیز تأثیر دارد که می تواند به شکستگی منجر شود.کافئین باعث افزایش سطح هورمونهای استرس و در نتیجه بالا بردن استرس در فرد مى شود که این امر باعث بروز آکنه هاى پوستى در افراد می گردد.

ناگفته نماند که استفاده از شیر و خامه در قهوه یکى از بزرگترین عوامل تقویت کننده آکنه پوستى است.قهوه خود را سیاه بنوشید این امر شاید مشکل را به طور کامل حل نکند اما میتواند به بهبود شرایط کمک کند.

  • علائم پیری

قند اضافه شده به قهوه یا چای شما باعث ایجاد لکه های پوستی می شود.این فرآیندی است که ذرات قند به پروتئین های طبیعی پوست بویژه کلاژن و الاستین حمله می کنند و خود را بر روی پروتئین های طبیعی پوست قرار می دهند.

نتایج این امر پوستی کدر یا زرد و همچنین علائم اولیه پیری که شامل چین و چروک ، ساییدگی و خطوط ریز است مى باشد.همچنین پوست به آلاینده هایی مانند دود سیگار ، اشعه ماوراء بنفش و سایر عوامل محیطی حساس تر می شود.

در حالی که تجربه گلیکاسیون تا حدی جزئی از زندگی است ، مصرف مقادیر زیاد قند می تواند روند پیری را با گذشت زمان تسریع کند.اگر این دلیل برای کاهش مصرف کافئین و قند شما کافى نباشد ، احتمالاً هیچ چیزی شما را ترغیب نمی کند.

با اجتناب از کافئین به مدت بیست و چهار ساعت قبل از جلسه ى لیزر ، اطمینان حاصل کنید که احتمال ناراحتی در طول درمان های لیزر موهای زائد خود را از بین می برید. پس از اتمام درمان شما میتوانید به دنبال صرف یک لاته بزرگ باشید، حتی اگر برای پوست شما مفید نباشد.


الکترولیز موهای زاید کلینیک آریا فولادشهر