کلینیک شبانه روزی فولادشهر چه بانوانی باید پاپ اسمیر انجام دهند ؟

پاپ اسمیر

پاپ اسمیر که به آن پاپ تست نیز گفته می شود ، یک روش غربالگری سرطان دهانه رحم است. این آزمایش وجود سلولهای سرطانی یا سرطانی در دهانه رحم شما را آزمایش می کند. دهانه رحم دهانه رحم است.

در طی روال معمول ، سلولهای دهانه رحم شما به آرامی از بین می روند و از نظر رشد غیر طبیعی بررسی می شوند. این عمل در مطب پزشک شما انجام می شود. ممکن است ملایم ناراحت کننده باشد ، اما معمولاً دردی در دراز مدت ایجاد نمی کند.


بیشتر بدانید : ۱۰ نشانه جدی بروز سرطان دهانه رحم


چه کسی به پاپ اسمیر نیاز دارد؟

دستورالعمل های فعلی منبع معتبر توصیه می کند که زنان از سه سالگی از 21 سالگی به طور منظم پاپ اسمیر مصرف کنند. برخی از زنان ممکن است در معرض خطر ابتلا به سرطان یا عفونت قرار بگیرند. اگر:

  • شما HIV مثبت هستید
  • شما سیستم ایمنی ضعیف از شیمی درمانی یا پیوند عضو دارید
  • اگر بیش از 30 سال دارید و پاپ تست غیر طبیعی نداشته اید ، در هر 5 سال یک بار از پزشک خود بپرسید که آیا این آزمایش با غربالگری ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) همراه است.

HPV ویروسی است که باعث ایجاد زگیل می شود و احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می دهد. انواع HPV 16 و 18 دلایل اصلی سرطان دهانه رحم هستند. اگر HPV دارید ، ممکن است در معرض خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم قرار داشته باشید.

زنان بالای 65 سال با سابقه نتایج عادی پاپ اسمیر ممکن است در آینده بتوانند جلوی تست را بگیرند.

بدون توجه به وضعیت فعالیت جنسی شما ، هنوز هم باید بر اساس سن خود ، پاپ اسمیر منظم دریافت کنید. این امر به این دلیل است که ویروس HPV سالها می تواند خاموش باشد و به طور ناگهانی فعال شود.

نکات مربوط نحوه تهیه پاپ اسمیر

  1. به پزشک اطلاع دهید که آیا قاعدگی دارید زیرا ممکن است نتایج شما را تحت تأثیر قرار دهد.
  2. یک روز قبل از آزمایش از مقاربت جنسی ، دوش زدن یا استفاده از محصولات اسپرم کش خودداری کنید.
  3. اگر در روز پاپ اسمیر قاعدگی دارید ، پزشک ممکن است بخواهد آزمایش را مجدداً تنظیم کند ، زیرا نتایج می توانند دقیق تر نباشند.
  4. روز قبل از انجام آزمایش خود سعی کنید از مقاربت جنسی ، دوز زدن یا استفاده از محصولات اسپرم کش خودداری کنید زیرا این امر ممکن است در نتایج شما تداخل داشته باشد.
  5. در بیشتر موارد ، اطمینان از داشتن پاپ اسمیر در 24 هفته اول بارداری ، بی خطر است. پس از آن ، آزمایش ممکن است دردناکتر باشد. همچنین باید 12 هفته پس از زایمان صبر کنید تا دقت نتایج شما بیشتر شود.
  6. از آنجا که در صورت آرام شدن بدن ، پاپ اسمیر نرم تر پیش می رود ، مهم است که در طول عمل آرام باشید و نفس عمیق بکشید.

بیشتر بخوانید : ترشحات سبز واژن نشانه چیست؟