کلینیک شبانه روزی فولادشهر روش های سنتی جوانسازی پوست صورت

بهترین روش های سنتی جهت جوانسازی پوست صورت

با روش های سنتی جوانسازی پوست صورت آشنا شوید | فراموش نکنید که پیشگیری بهتر است درمان است. بنابراین اگر نمی خواهید زود تر از موعد به بهترین روش های جوانسازی پوست صورت  نیاز پیدا کنید، می توانید از روش های سنتی جوانسازی پوست در طول زمان و همیشه جهت حفظ سلامت پوست استفاده کنید:

  • شستشوی هر روز صورت

در بهترین حالت شما باید روزانه دو بار صورت خود را با مواد شوینده مناسب با نوع پوستتان، صورتتان را بشویید. و آلودگی های محیطی را از سطح آن پاک کنید. البته به خاطر داشته باشید که اگر ماده شوینده درست انتخاب نشده باشد و یا بیش از اندازه این کار تکرار شود، چربی پوست شما از بین رفته و مشکلاتتان دو چندان می شود.

  • استفاده از تونر برای تنظیم PH پوست

حتی اگر از بهترین ماده شوینده هم استفاده کنید، بعد از هر بار شستشو PH پوست شما تغییر می کند. در نتیجه بهتر است که با استفاده از یک تونر مناسب، میزان PH پوست را تنظیم کرده تا از ایجاد چربی بیش از اندازه و خشکی بیش از حد جلوگیری کنید.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر استفاده از مرطوب کننده پوست روش های سنتی جوانسازی پوست

  • استفاده از مرطوب کننده پوست

یکی از مواردی که باعث ایجاد چین و چروک در پوست صورت می شود، عدم وجود آب کافی در لایه های مختلف پوست است. پس سعی کنید با استفاده از یک مرطوب کننده و آبرسان، رطوبت لازم را در اختیار پوستتان قرار دهید.

  • عدم استفاده از سیگار

دود سیگار یکی از مواردی است که سرشار از رادیکال آزاد بوده که باعث از بین رفتن آنزیم های موجود در پوست می شود. پس اگر می خواهید خواص ایمنی پوستتان حفظ شود، بهتر است که دست از سیگار کشیدن بردارید.

  • مصرف آب به اندازه کافی

علاوه بر آبرسان باید و حتما روزانه حداقل 8 لیوان آب مصرف کنید تا حجم آب مورد نیاز را در اختیار پوستتان قرار دهید.

  • استفاده از ماسک های طبیعی

در طبیعت مواد مختلفی وجود دارند که از آنها می توانید به عنوان آنتی اکسیدان و از بین بردن مواد آلوده پوستی استفاده کنید. به عنوان مثال عسل و چایی سبز! هر دو به دلیل آنکه سرشار از ویتامین های مختلف و آنتی اکسیدان هستند، می توانند میکروب های سطحی پوست را از بین برده و در نتیجه لکه های پوستی را از بین ببرند.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر ماساز صورت از روش های سنتی جوانسازی پوست

  • ماساژ صورت

بعد از اینکه تمام مراحل پاکسازی پوست صورتتان را به اتمام رساندید، می توانید با استفاده از یک روغن، مانند روغن جوجابا و یا هسته زرد آلو، پوست صورتتان را حداقل به مدت 2 دقیقه ماساژ دهید. البته استفاده از روغن برای افرادی که پوست چربی دارند توصیه نمی شود چرا که باعث ایجاد جوش در پوستشان می شود.


سایر روش های دیگر برای کاهش و جلوگیری علائم پیری در پوست :