کلینیک شبانه روزی فولادشهر عارضه پوستی جای جوش صورت

 انواع عارضه پوستی جای جوش

به طور کلی جای جوش را بر اساس ظاهری که روی پوست صورت ایجاد می کند به دسته های زیر تقسیم می شود :

  • جا جوش چکشی

بیشتر افرادی که دچار جوش بدن یا صورت می شوند، معمولاً بعد از مدتی، جای جوش آنها به یک تو رفتگی تبدیل می شود که در پزشکی به عنوان جا جوش چکشی شناخته می شود.

  • جا جوش واگنی

این نوع جای جوش مشابه با جای آبله مرغان است و معمولاً به صورت بیضی و دایره ای شکل همانند دهانه حفره آتشفشان است. بسته به نوع جوش، عمق آن می تواند کم یا زیاد باشد.

  • جا جوش دره ای

مشابه با دره های ناهموار در طبیعت، در صورتی که بافت اسکاری و زیرین پوست صورت نیز از جوش دچار آسیب شود، پوست شما ناهموار و مواج به نظر می رسد.

  • جا جوش برجسته

در این حالت برخلاف حالت های قبلی، جای جوش به صورت برجستگی نمایان می شود که معمولاً روی پوست صورت نبوده و روی بدن ظاهر می شود.

بیشتر بدانید : 

آکنه،اختلال پوستی


کلینیک شبانه روزی فولادشهر عارضه جای جوشچه چیزی باعث ایجاد جا جوش می شود؟

حتماً می دانید که اگر هر چیزی به اندازه و به درستی استفاده نشود، نه تنها مفید نخواهد بود بلکه ضرر زیادی برای فرد به همراه دارد. همیشه شنیده اید که برای سلامت پوست، کلاژن یکی از ضروریترین مواد مورد نیاز است. چرا که به ترمیم و جوانسازی پوست کمک زیادی می کند.

اما زمانی که پوست شما دچار جوش و آکنه می شود، با دستکاری آن، میزان کلاژن تولیدی بیشتر شده و همین مسئله باعث ایجاد جای جوش می شود. هرچه که تولید این ماده بیشتر شود، شدت برجستگی نیز بیشتر می شود!


بیشتر مطالعه کنید : 

نکاتی مهم برای پوست های مستعد آکنه

جوش صورت، علت و درمان آن

بهترین مواد برای رفع جوش سر سیاه صورت

 

دیدگاه خود را بنویسید