کلینیک شبانه روزی فولادشهر عوامل خطر برای ابتلا عفونت HPV

آیا عوامل خطر برای ویروس زگیل تناسلی وجود دارد؟

منبع CDCTrusted اظهار داشت كه تقريباً همه افراد فعال جنسي HPV را در برخي از دوران زندگي خود به دست مي آورند. اگرچه عفونت HPV می تواند هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد ، اما ممکن است افراد خاصی ریسک بالاتری داشته باشند.

عوامل خطر برای دریافت HPV عبارتند از:

  • داشتن رابطه جنسی محافظت نشده
  • داشتن سیستم ایمنی ضعیف

رابطه جنسی ایمن یکی از بهترین راهها برای کاهش خطر ابتلا به همه افراد است. اگر از نظر جنسی فعال هستید ، غربالگری روش عالی دیگری برای جلوگیری از عوارض است.

اگر زودتر آزمایش شود و یک نوع HPV پرخطر پیدا شود ، پزشک شما قادر خواهد بود تا شما را تحت نظر داشته باشد تا نتیجه سرطان نتیجه نگیرد. داشتن سیستم ایمنی ضعیف نیز ممکن است خطر شما را افزایش دهد. یک سیستم ایمنی ضعیف ممکن است به دلیل برخی داروهای تجویز شده که سیستم ایمنی بدن یا شرایط سلامتی خاصی را سرکوب می کند ایجاد شود.

HPV چگونه تشخیص داده می شود؟

دو روش وجود دارد که پزشکان برای تشخیص HPV استفاده می کنند. این شامل:

  1. معاینه. در صورت وجود زگیل ، پزشک ممکن است براساس معاینه جسمی بتواند تشخیص را انجام دهد. بیوپسی ها گاهی اوقات برای آزمایش بیشتر در آزمایشگاه انجام می شود.
  2. آزمایش DNA این آزمایش با استفاده از سلول های گرفته شده از دهانه رحم می تواند در شناسایی انواع HPV که می تواند باعث سرطان شود ، کمک کند. پزشک ممکن است این آزمایش را در طی آزمایش پاپ اسمیر دریافت کند.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر آزمایش HPV در زنان و مردان متفاوت است.

از آزمایشات HPV که بر روی نمونه های به دست آمده از طریق تست های پاپ انجام می شود ، برای غربالگری عفونت HPV استفاده می شود. این موارد فقط برای زنان 30 سال و بالاتر توصیه می شود.

در خانم های جوان یا خانم هایی که دارای پاپ تست غیر طبیعی هستند ، از آزمایش HPV استفاده می شود تا پزشک بتواند تشخیص دهد HPV علت نتیجه غیر طبیعی است یا خیر.

به گفته منبع CDCTrusted ، آزمایشات HPV در حال حاضر برای مردان ، نوجوانان یا زنان زیر 30 سال توصیه نمی شود و فقط کافی است که غربالگری انجام دهند .


مطالب پیشنهادی مرتبط : 

زگیل تناسلی و زائده های پوستی

عفونت HPV در زنان و مردان

HPV و HIV چه تفاوت هایی باهم دارند ؟