کلینیک شبانه روزی فولادشهر جای جوش و ماندگاری آن بر روی پوست

چه چیزی باعث بدتر شدن جای جوش می شود؟

علاوه بر دستکاری کردن از جمله مواردی است که باعث بدتر شدن جای جوش می شود. به عنوان مثال زمانی که از روش های درمانی غیر اصولی استفاده می شود! برخی از این باورهای غلط عبارت هستند از:

  • استفاده از ویتامین ای

ویتامین ای مانند کلاژن برای درمان مشکلات پوستی بسیار مؤثر است اما در صورتی که به شکل نادرست و بیش از اندازه استفاده شود ممکن است باعث ایجاد حساسیتهای پوستی و در برخی موارد اگزما شود.

  • قرار گرفتن در معرض آفتاب

بسیاری از افراد تصور می کنند که اشعه خورشید در از بین بردن جای جوش و لکه های ایجاد شده مؤثر است، در حالی که اشعه ماوراء بنفش خورشید باعث از بین رفتن رنگدانه های پوست و تشدید لکه های پوستی می شود.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر عارضه جای جوش

دلیل ماندگاری جای جوش چیست؟

معمولاً زمانی که روزنه های باز پوست توسط چربی های اضافی بدن پر شوند، به صورت دانه هایی قرمز رنگ در پوست ظاهر می شوند. میزان عمیق بودن این جوش میزان آسیب دیدگی بافت پوست صورت و بدنتان را تعیین می کند. بنابراین هرچه که جوش صورت عمقیتر باشد، میزان آسیبی که پوست صورت وارد شده بیشتر می شود. حتی اگر زمانی زیادی برای درمان جوش یا آکنه صرف نکنید، قطعاً باید یک الی دو ماه صبر کنید تا روند از بین رفتن جای جوش آغاز شده و زخم ایجاد شده از بین برود.

چگونه می توان از ایجاد جا جوش جلوگیری کرد؟

ساده ترین و شاید بهترین روش جهت جلوگیری از ایجاد جای جوش و جای آکنه، دستکاری نکردن  و داشتن یک رژیم غذایی سالم است. شما می توانید با مصرف برخی از مواد خوراکی و مصرف نکردن برخی دیگر از تشدید و التهاب آن جلوگیری کنید.

بنابراین سعی کنید از مصرف مواد غذایی که قند و نشاسته زیادی دارند مانند شیرینی و برنج خودداری کرده و چربی بدنتان را متعادل نگهدارید.


عارضه پوستی جا جوش صورت