کلینیک شبانه روزی فولادشهر میکرونیدلینگ بهتر است یا لیزر؟

میکرونیدلینگ یا لیزر ؟

لیزر یا میکرونیدلینگ ؟ کدامیک برتری دارند ؟ پاسخ به این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد. اما در حالت کلی، بر اساس تحقیقاتی که در چند سال اخیر انجام شده است، لیزر به عنوان یکی از روش های درمان تهاجمی و میکرونیدلینگ به عنوان یک روش درمان غیرتهاجمی در نظر گرفته می شود.

از طرف دیگر، مراقبت های لازم بعد از انجام لیزر و یا پیلینگ، خصوصا در فصول گرم سال برای بسیاری از افراد آزار دهنده است. چرا که در این بخش از سال، به دلیل بالا بودن میزان اشعه ماورابنفش، شرایط نگهداری از پوست سختتر می شود. همین مسئله باعث می شود که دوره نقاهت در روش لیزر بیشتر از میکرو باشد!

به عبارت دیگر، در صورتی که شما ازلیزر فرکشنال برای جوانسازی پوست خود استفاده کرده باشید، باید 7 الی 10 روز در خانه برای سپری کردن دوران نقاهت بمانید!

بیشتر بخوانید : 

جوان سازی پوست با لیزر


 چرا دوره نقاهت جوانسازی پوست با استفاده از لیزر طولانی تر از microneedling است؟

تفاوت در طول مدت دوره نقاهت، به شیوه اثربخشی این دو متد درمانی بستگی دارد. در لیزر، لایه سطحی اپیدرم پوست تحت تاثیر قرار می گیرد. که در واقع همین لایه مسئولیت اصلی محافظت از پوست را به عهده دارد! اما در میکرونیدلینگ لایه های داخلی پوست تحت تاثیر قرار گرفته و با توجه به اینکه در این شیوه درمان جریان خون سریع می شود، سرعت بهبود و ترمیم سازی پوست نیز با سرعت بیشتری انجام می شود.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر   میکرونیدلینگچه کسانی نمی توانند از این شیوه جوانسازی پوست صورت استفاده کنند؟

همان طور که گفته شد، این شیوه درمان برای بازسازی پوست صورت به طور کلی برای از بین بردن بسیاری از جراحت های پوستی استفاده می شود و به دلیل اینکه یک نوع شیوه درمان غیر تهاجمی است، برای بسیاری از افراد مناسب است. به جر کسانی که به یک سری از مواد خاص، مانند برخی از فلزات حساسیت دارند. بنابراین در صورتی که در یکی از دسته های زیر قرار می گیرد، بهتر است که برای انجام این کار کمی صبر کنید:

  • افرادی که دارای جای زخم بهبود نیافته هستند.
  • افرادی که در یک سال گذشته پرتو درمانی و یا اشعه درمانی انجام داده اند.
  • افرادی که عفونت و یا تبخال دارند.
  • خانم های باردار و شیرده.
  • افرادی که زخمشان دیر التیام پیدا می کند.
  • افرادی که دیابت دارند.
  • افرادی که هموفیلی بوده و از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرین استفاده می کنند . 

میکرونیدلینگ صورت ، جوانسازی پوست

دیدگاه خود را بنویسید