تست HPV زنان

تست پاپ اسمیر و آزمایش HPV | رهنمودهای به روز شده از کارگروه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده (USPSTF) توصیه می کند که زنان ، بدون در نظر گرفتن شروع فعالیت جنسی ، در اولین سن پاپ تست یا پاپ اسمیر را در سن 21 سالگی انجام دهند.

آزمایشات منظم پاپ به شناسایی سلول های غیر طبیعی در زنان کمک می کند. اینها می توانند سرطان دهانه رحم یا سایر مشکلات مرتبط با HPV را نشان دهند. زنان 21 تا 29 ساله باید هر سه سال یکبار فقط یک تست پاپ انجام دهند. از سن 30 تا 65 سالگی ، زنان باید یکی از موارد زیر را انجام دهند:

  • هر سه سال یکبار پاپ تست دریافت کنید
  • هر پنج سال یکبار آزمایش HPV دریافت کنید. آن را برای انواع پر خطر ( HPV hrHPV ) نمایش می دهد . 
  • هر پنج سال آزمون را با هم دریافت کنید. این به عنوان تست آزمایشی شناخته می شود
  • مطابق با USPSTF ، تست های مستقل نسبت به تست های آزمایشی ارجح است.

اگر 30 سال سن دارید و نتایج پاپ شما غیرطبیعی باشد ، پزشک یا متخصص زنان ممکن است درخواست HPV کنند. ممکن است شما نیاز به آزمایش پاپ بیشتر داشته باشید. پزشک شما ممکن است یک روش پیگیری از قبیل کولپوسکوپی را نیز درخواست کند.

تغییرات دهانه رحم که منجر به سرطان می شود ، سالها طول می کشد تا توسعه یابد ، و عفونت HPV اغلب به خودی خود از بین می رود بدون ایجاد سرطان. به جای اینکه تحت درمان سلولهای غیر طبیعی یا پیش سرطانی قرار بگیرید ، ممکن است بخواهید یک دوره انتظار مراقب باشید.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر آزمایش HPV در زنان و مردان متفاوت است.

تست HPV  مردان

توجه به این نکته مهم است که آزمایش HPV DNA فقط برای تشخیص HPV در زنان در دسترس است. در حال حاضر هیچ تست تأیید شده توسط FDA برای تشخیص HPV در مردان موجود نیست.

به گفته منبع CDCTrusted ، غربالگری روتین برای سرطان مقعد ، گلو یا آلت تناسلی در مردان در حال حاضر توصیه نمی شود. بعضی از پزشکان ممکن است برای مردان دارای پاپ تست مقعد باشند که خطر ابتلا به سرطان مقعد را افزایش می دهد. این شامل مردانی است که مبتلا به HIV هستند .


عفونت HPV در زنان و مردان