کلینیک شبانه روزی فولادشهر HPV در زنان و مردان

عفونت HPV

غالباً عفونت HPV علائم یا مشکلات سلامتی ایجاد نمی کند. وقتی ویروس به تنهایی از بین نرود ، می تواند باعث مشکلات جدی در سلامتی شود. اینها شامل زگیل تناسلی و زگیل در گلو است (معروف به پاپیلوماتوز تنفسی مکرر).

HPV همچنین می تواند باعث سرطان دهانه رحم و سایر سرطان های دستگاه تناسلی ، سر ، گردن و گلو شود. در حقیقت ، طبق گفته CDC ، ۹۰٪ منبع معتبر از عفونت های HPV  به خودی خود طی دو سال از بین می روند. اما ، به دلیل اینکه ویروس در این مدت هنوز در بدن شخص است ، ممکن است آن شخص ناآگاهانه HPV را منتقل کند.

 

انواع HPV که باعث ایجاد زگیل می شوند با انواع ایجاد سرطان متفاوت است. بنابراین ، داشتن زگیل تناسلی ناشی از HPV به معنای ابتلا به سرطان نیست. سرطان های ناشی از HPV معمولاً تا زمانی که سرطان در مراحل بعدی رشد نباشد علائمی نشان نمی دهند. غربالگری منظم می تواند به شما در تشخیص مشکلات بهداشتی مربوط به HPV کمک کند. این می تواند چشم انداز را بهبود بخشد و شانس بقا را افزایش دهد.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر عفونت HPV در زنان و مردان

 

HPV در مردان

بسیاری از مردانی که به HPV مبتلا هستند علائمی ندارند ، اگرچه ممکن است برخی از آنها زگیل تناسلی ایجاد کنند. در صورت مشاهده هرگونه برآمدگی یا ضایعه غیرمعمول در آلت ، آلت تناسلی یا مقعد ، به پزشک مراجعه کنید.

برخی از سویه های HPV می توانند باعث ایجاد آلت تناسلی ، مقعد و گلو در مردان شوند. برخی از مردان ممکن است بیشتر در معرض ابتلا به سرطانهای HPV قرار بگیرند ، از جمله مردانی که رابطه جنسی مقعدی دارند و مردانی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند.

سویه های HPV که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند ، مشابه با سرطان نیستند. درباره عفونت HPV در مردان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

HPV در زنان

تخمین زده می شود که ۸۰ درصد منبع معتبر زنان حداقل یک نوع HPV را در طول عمر خود منقبض کنند. مانند مردان ، بسیاری از زنانی که HPV دریافت می کنند هیچ علائمی ندارند و عفونت بدون ایجاد مشکلات بهداشتی از بین می رود.

بعضی از خانم ها ممکن است متوجه شوند که دارای زگیل تناسلی هستند ، که می تواند در داخل واژن ، داخل یا اطراف آن مقعد و روی دهانه رحم یا روده بزرگ ظاهر شود. در صورت مشاهده هرگونه برآمدگی یا رشد ناشده در ناحیه تناسلی خود ، با پزشک خود ملاقات کنید.

برخی از سویه های HPV می توانند باعث سرطان دهانه رحم یا سرطان های مهبل ، مقعد یا گلو شوند. غربالگری منظم می تواند به تشخیص تغییرات مرتبط با سرطان دهانه رحم در زنان کمک کند. علاوه بر این ، آزمایشات DNA بر روی سلول های دهانه رحم می تواند انواع HPV مرتبط با سرطان دستگاه تناسلی را تشخیص دهد.


زگیل تناسلی و زائده های پوستی