مراقبت از پوست دست

مراقبت از پوست دست

اغلب اوقات هنگامی که سخن از زیبایی پوست می شود، ذهن ما به سمت پوست صورت می رود درحالی که مراقبت از دست ها و ناخن ها نیز جزء همین مقوله زیبایی پوست است و به مراتب اهمیت بیشتری دارد.چرا که اغلب کارهای ما یا بهتر بگوییم تمامی کارهای ما در طول روز به وسیله دست های مان انجام می شود.ضریب آسیب رسیدن به پوست و ناخن دست بسیار بیشتر از پوست صورت است، حال حتماً متقاعد شده اید که مراقبت از پوست دست بسیار مهم است.وضعیت پوست دست به نحوه مراقبت از آن ها بستگی دارد.پشت دست دارای پوستی نازک است که تمایل زیادی به چروک شدن دارد و نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارد، کف دست دارای پوستی ضخیم و فاقد غدد سبابه است و به همین دلیل اغلب خشک و زبر است که البته این خشکی و زبری به علت ایجاد اصطکاک بسیار مفید است.

استفاده صحیح از کرم ها

نکته اول : همواره پس از شستشوی دست و یا استحمام به دست ها کرم مرطوب کننده مالیده و به خوبی ماساژ دهید تا جذب پوست شود.
نکته دوم : هر شب پیش از خواب با کرم مرطوب کننده و آب رسان مناسب، دست های خود را ماساژ دهید.
نکته سوم : اگر شما هم به فصل پاییز و زمستان حساسیت دارید و پوستتان خشک و زبر می شود پیش از خواب دست های خود را به خوبی با کرم مرطوب کننده و یا ویتامین AD چرب کرده و به خوبی ماساژ دهید تا جذب پوستتان شود و در طول مدت خواب از دستکش نخی استفاده کنید.
نکته چهارم : در طول روز یک مرتبه دستان خود را با روغن زیتون ولرم ماساژ دهید و به خوبی بمالید و در صورت امکان دست های خود را به مدت ۵ دقیقه در روغن زیتون بخوابانید و پس از آن روغن زیتون را به دست ها بمالید تا جذب پوست شود.

ورزش صحیح دست

ورزش دست سبب انعطاف بیشتر و بهبود جریان خون در پوست دست می شود و بهتر است در طول روز حداقل ۵ بار انجام شود.
برای انجام ورزش دست به خوبی مراحل زیر را دنبال کنید.
گام اول : دستان خود را محکم مشت کرده و پس از ۱۰ ثانیه پنجه خود را به طور کامل باز کنید و انگشتان خود را در حالت کشیده قرار دهید.
گام دوم : کف دست خود را با فشار روی میز قرار دهید و انگشتان خود را محکم به یکدیگر فشار دهید و پس از ۵ ثانیه انگشتان را تا حد ممکن از هم دیگر باز کنید.
گام سوم : دستان خود به حالت کاملاً آزاد قرار دهید و سپس از قسمت مچ آن را ۵ مرتبه در جهت گردش عقربه های ساعت بچرخانید و در انتها ۵ مرتبه در جهت خلاف گردش عقربه های ساعت بچر

بخش پوست و موی درمانگاه