کلینیک شبانه روزی فولادشهر اثربخشی روش prp چقدر است ؟

مکانیسم اثر پی آر پی در نقاط مختلف بدن

با توجه به اینکه در روش prp از خون فرد استفاده میشود احتمال ایجاد واکنش و حساسیت و عفونت نزدیک به صفر است , درصورت استفاده از کیت های استاندارد اثرگذاری این روش فوق العاده است.

همچنین عمق اثر این روش طولانی تر است زیرا اصلی ترین روش ترمیم و بازسازی که در بدن نیاز داریم را فعال کردیم.

پلاکتها حاوی موادی هستند که به آنها فاکتورهای رشد گفته میشود. این مواد باعث افزایش حجم گردش خون در موضع مورد نظر می شود . در حالت طبیعی وقتی صدمه یا آسیبی در ناحیه ای از بدن اتفاق می افتد به اصطلاح عمل التهاب ایجاد شده است.

طی دوره التهاب پلاکتها با تسریع گردش خون در موضع مربوطه ،روند ترمیم را تسریع میکند، وقتی گردش خون یک موضع بیشتر شد مواد غذایی و مواد لازم جهت ترمیم و میزان اکسیژن چند برابر میشود و همچنین آنزیم هایی که نیاز است که عمل ترمیم انجام بشود به مقدار بیشتری تولید میشود.

همه اینها باعث ایجاد افزایش سرعت ترمیم وجود رگهای جدید در محل موردنظر است که به رگ زایی مشهور است و عامل خیلی مهمی برای افزایش خونرسانی محسوب میشود. در پوست سلولهای    فیبرو پلاست  مسئول اصلی تولید ماده زمینه ای و افزایش رشدونمو سلولی هستند که طی فرایند پی آر پی خیلی خوب تحریک شده  و فعالیت آنها زیاد می شود. همچنین فولیکولهای موی سر بعد از عمل پی آر پی خیلی خوب فعال می شوند و باعث افزایش قطر مو و افزایش رشد طولی موها می شود.

مزایای استفاده از پی آر پی نسبت به سایر روشها

 استفاده از مواد معدنی و مولتی ویتامین ها اثر پی آر پی را چند برابر میکند زیرا هنگام انجام ترمیم ،حضور این مواد جهت بازسازی بهتر،نیاز است. امکان انجام آن برای تمام افراد هم آقایان و هم بانوان وجود دارد . در ایام شیردهی و حتی حاملگی نیز بلا مانع است. در حالیکه برای خیلی از خانم های باردار یا ایام شیردهی انجام سایر امور زیبایی توصیه نمی شود.

در تمام قسمتهای بدن و همچنین به دفعات مکرر قابل انجام است و محدودیت زمانی و تعدد دفعات ندارد.

درمان آسان و اثرگذاری فوق العاده و هزینه مناسب آن از نظر بیماران بسیار مهم است. یک روش غیر تهاجمی است و نسبت به اثرات عالی ان در مقایسه یا عدم ایجاد زخم و خراش و عدم استفاده از مواد تزریق یا دستگاههای گران قیمت نشان دهنده بالا بودن قدرت اثرگزاری این روش است.

چگونه می توانیم اثرگذاری پی آرپی را چند برابر کنیم؟

در ابتدا میزان پلاکت با انجام یک آزمایش خون ساده  CBC بررسی می شود . اگر میزان پلاکتها کم باشد میتوانیم  با انجام روشهای CUPPING سطح پلاکت  را در خون بالاتر ببریم، همچنین با استفاده مداوم از مینرالهای مخصوص ترمیم پوستی که شامل سلنیوم، مس، روی و منگنز است می توانیم اثرگذاری PRP را بیشتر کنیم.

از طرفی به فواصل تعیین شده بعد از انجام پی آر پی انجام مزوتراپی اثرات عالی را بهمراه دارد اگر چند روز قبل از انجام PRP ، از RF مخصوصا در نواحی  صورت انجام شود، باعث فعال سازی اولیه بستر پوست و فیبروبلاستها می شود و پس از انجام PRP با تکرار مزوتراپی و RF بصورت مداوم  اثر گذاری خیلی خوبی را شاهد خواهیم بود.


چگونگی مراحل انجام  prp