کلینیک شبانه روزی فولادشهر عفونت HPV و HIV چگونه تشخیص داده می شوند؟

تشخیص عفونت HPV و HIV 

پزشکان می توانند در صورت وجود  عفونت HPV را با مراجعه به زگیل تشخیص دهند. تشخیص HIV اما به آزمایش خون و بزاق نیاز دارد.

تشخیص عفونت HPV

در برخی افراد ، ایجاد زگیل تناسلی ممکن است اولین نشانه عفونت HPV باشد. برخی دیگر ممکن است یاد بگیرند که به محض بروز عوارض جدی مانند سرطان ، HPV مبتلا باشند.

پزشک معمولاً می تواند HPV را فقط با معاینه بینایی از زگیل تشخیص دهد. در صورت مشاهده زگیل دشوار است ، آزمایش با استفاده از محلول سرکه آنها را سفید می کند تا زگیل ها شناسایی شوند.

آزمایش پاپ می تواند تعیین کند که آیا سلولهای گردن رحم غیر طبیعی است یا خیر. انواع خاصی از HPV همچنین با استفاده از آزمایش DNA بر روی سلولهای دهانه رحم قابل شناسایی است.

تشخیص HIV

این می تواند تا 12 هفته طول بکشد تا بدن شما آنتی بادی در برابر HIV ایجاد کند. اچ آی وی معمولاً با استفاده از آزمایش خون یا بزاق تشخیص داده می شود ، اما اگر خیلی زود انجام شود ، این آزمایشات می تواند منجر به منفی کاذب شود. این بدان معنی است که نتیجه آزمایش حتی اگر عفونت وجود داشته باشد منفی است.

آزمایش جدیدتر پروتئین خاصی که به زودی پس از انتقال عفونت وجود خواهد داشت ، بررسی می کند.

یک آزمایش ساده خانگی نیز وجود دارد که فقط به نمونه لثه ها نیاز دارد. اگر نتیجه منفی رخ داد ، توصیه می شود که دوباره در عرض سه ماه صبر کنید و دوباره بررسی کنید. اگر مثبت است ، تأیید تشخیص با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مهم است.

هرچه زودتر یک تشخیص رخ دهد ، زودتر از آن درمان شروع می شود. شمارش CD4 ، بار ویروسی و آزمایش مقاومت به دارو می تواند به این نتیجه برسد که بیماری در چه مرحله ای قرار دارد و چگونه می توان به بهترین روش درمان کرد.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر عفونت HPV و HIV

HPV و HIV چگونه درمان می شوند؟

عفونت HPV همیشه نیازی به درمان ندارد. با این حال ، برای جلوگیری از پیشرفت HIV ، به داروهای مناسب نیاز است. هیچ درمانی خاص برای HPV برای درمان ویروس در دسترس نیست ، اما اغلب به خودی خود پاک می شود. درمان زگیل های تناسلی ، سرطان و سایر شرایطی که به دلیل HPV رخ می دهد در دسترس است. 

عفونت HIV سه مرحله دارد:

  • عفونت حاد HIV
  • تأخیر بالینی
  • مرحله 3 HIV

عفونت حاد HIV اغلب به عنوان “بدترین آنفولانزا تاکنون” توصیف می شود. در این مرحله علائم معمولی مانند آنفولانزا ارائه می شود. در تأخیر بالینی ، ویروس در یک فرد زندگی می کند و علائم کمی دارد و یا هیچ ندارد. در مرحله 3 HIV ، سیستم ایمنی بدن به شدت آسیب دیده و در برابر عفونتهای فرصت طلب آسیب پذیر است.


HPV و HIV چه تفاوت هایی باهم دارند ؟