درمان ریزش مو با روش پی آر پی

پی آر پی درمان ریزش مو

موهای سالم و ضخیم می توانند جذابیت و جوانی را در افراد نشان دهند. بنابراین تعجب آور نیس که ریزش مو منجر به ناراحتی و کاهش عزت نفس شود.

متاسفانه ریزش مو مشکلی است که بیشتر افراد در معرض آن قرار می گیرند و منجر به ترس از پیشرفت آن به ریزش موی غیر قابل برگشت و یا کامل می گردد.

در نتیجه افراد در مواجه با چنین مشکلی به دنبال روش های درمان می گردند. برای درمان ریزش مو یک ارزیایی دقیق از وضعیت سلامتی و پیشینه بیمار، انجام معاینات و آزمایشات لازم است که پس از آن روش درمان مشخص می گردد.


بیشتر بخوانید : راه های تقویت مو سر


یکی از درمان های موثر برای این مشکل تزریق با پی آر پی می باشد. در واقع پی آر پی می تواند با تحریک رشد مو به درمان ریزش مو کمک کند.

پلاکت ها در رشد، تکثیر و بازسازی بسیاری از سلول ها نقش دارند. مطالعات مختلف نشان داده اند که این عوامل رشد می تواند بر روی سلول های بنیادی در ناحیه فولیکول مو اثر بگذارد و باعث ایجاد فولیکول های جدید و رشد مو گردد. 

تزریق پی آر پی در پوست سر تاثیر بسزایی در درمان و رشد مو و افزایش ضخامت مو دارد.

درمان ریزش موی پی آر پی شامل گرفتن مقدار کمی خون از بیمار، سانتریفیوژ کردن آن به مدت 10 دقیقه برای جدا کردن پلاسمای غنی از پلاکت و از بین بردن گلبول های قرمز خون می باشد که توسط پزشک در ناحیه پوست سر تزریق می گردد.


درمانگاه شبانه روزی فولادشهر اصفهان