کلینیک شبانه روزی فولادشهر عفونت ویروس پاپیلومای انسانی بشناسید !

عفونت پاپیلومای انسانی چیست؟

ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) یک عفونت ویروسی است که از طریق تماس پوست به پوست بین افراد منتقل می شود. بیش از 100 نوع HPV وجود دارد ، بیش از 40 منبع معتبر از طریق تماس جنسی منتقل می شوند و می توانند دستگاه تناسلی ، دهان یا گلو را تحت تأثیر قرار دهند.

طبق گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) قابل اعتماد ، HPV شایع ترین عفونت مقاربتی (STI) است. بسیار متداول است که اکثر افراد مقاربتی جنسی ، حتی اگر شرکای جنسی کمی نیز دارند ، برخی از انواع آن را دریافت می کنند.

برخی از موارد عفونت HPV دستگاه تناسلی ممکن است هیچ مشکلی در سلامتی نداشته باشد. با این حال ، برخی از انواع HPV می تواند منجر به ایجاد زگیل تناسلی و حتی سرطان دهانه رحم ، مقعد و گلو شود.

ویروس ایجاد عفونت HPV از طریق تماس پوست به پوست منتقل می شود. بیشتر افراد از طریق تماس مستقیم جنسی از جمله رابطه جنسی واژن ، مقعد و دهان به عفونت HPV دستگاه تناسلی مبتلا می شوند.

از آنجا که  ویروس پاپیلوم انسانی یک عفونت پوستی به پوست است ، برای انجام انتقال لازم نیست مقاربت انجام شود.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر عفونت ویروس پاپیلومای انسانی

بسیاری از افراد مبتلا به HPV هستند و حتی آن را نمی دانند ، این بدان معناست که شما می توانید با این وجود حتی اگر شریک زندگی تان علائمی نداشته باشد با آن مقابله کنید. همچنین ممکن است انواع مختلفی از HPV وجود داشته باشد.

در موارد نادر ، مادری که HPV دارد می تواند در حین زایمان ویروس را به کودک خود منتقل کند. وقتی این اتفاق بیفتد ، کودک ممکن است در جایی که زگیل های مربوط به HPV را در داخل گلو یا مجاری هوایی ایجاد می کند ، بیماری ایجاد کند به نام پاپیلوماتوز تنفسی مکرر.


زگیل تناسلی و زائده های پوستی