کلینیک شبانه روزی فولادشهر بروز زگیل تناسلی و بارداری

با عفونت HPV در بارداری چه کنیم ؟ 

HPV با انقباض ، شانس بارداری شما را کاهش نمی دهد. اگر باردار هستید و زگیل تناسلی دارید ، ممکن است بخواهید که درمان را بعد از زایمان به تأخیر بیندازید. با این حال ، در برخی موارد ، عفونت HPV می تواند عوارضی ایجاد کند.

تغییرات هورمونی که در دوران بارداری رخ می دهد ممکن است باعث رشد زگیل های دستگاه تناسلی شود و در بعضی موارد ممکن است این زگیل ها خونریزی کنند. اگر زگیل تناسلی گسترده باشد ، ممکن است زایمان واژن را دشوار کند .

در موارد نادر ، یک زن مبتلا به HPV می تواند آن را به کودک خود منتقل کند. وقتی این اتفاق بیفتد ، ممکن است یک بیماری نادر اما جدی بنام پاپیلوماتوز تنفسی مکرر ایجاد شود. در این شرایط ، کودکان رشد مربوط به HPV را در مجاری هوایی خود ایجاد می کنند.

تغییرات دهانه رحم هنوز هم می تواند در دوران بارداری رخ دهد ، بنابراین شما باید برنامه ریزی کنید تا در حین بارداری غربالگری معمول سرطان دهانه رحم و HPV را ادامه دهید.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر  عفونت HPV در زنان و مردان

آیا می توانم HPV را دریافت کنم اگر شریک زندگی من زگیل نداشته باشد؟

HPV ویروسی است که معمولاً از طریق تماس پوستی به پوست منتقل می شود. این بیماری معمولاً در طول رابطه جنسی از طریق واژینال یا مقعد رخ می دهد.

اگر زخمی روی پوست مانند برش ، سایش یا پارگی وجود داشته باشد ، احتمالاً ویروس نیز منتقل می شود. این دهانه ها می توانند از نظر اندازه میکروسکوپی باشند و ممکن است در حین رابطه جنسی فرد ایجاد شود.

HPV حتی در صورت وجود زگیل یا علائم دیگر نیز قابل انتقال نیست. اما در صورت لمس هر نوع زگیل می تواند مسری باشد. بر خلاف برخی ویروس های دیگر ، HPV می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی در خارج از بدن زندگی کند. این بدان معناست که با لمس هر چیزی که در تماس با ویروس باشد ، امکان انتقال ویروس وجود دارد.

اگرچه غیر معمول است ، هرکسی که به HPV مبتلا شده و باردار شود ، خطر انتقال ویروس به فرزند خود را در دوران بارداری یا زایمان دارد.


بیشتر بخوانید : 

اگر زگیل ندارید می توانید HPV داشته باشید؟