شیردهی پستان

شاید پیش از بارداری نمی دانستید ، هنگامی که فرزندتان درون رحم شما در حال رشد است ، پاهای شما پر موتر و نوک پستان های تان تیره تر خواهد شد ، اما هنگامی که دوران بارداری را می گذرانید ، متوجه مسائل و جزئیات عجیب و غریب دیگری نیز می شوید. اکنون نیز ممکن است ، کنجکاو باشید که چه رازهایی در ارتباط با شیردهی پستانی پیش روی شما خواهد بود!
در ادامه به چند نکته اشاره می شود که ممکن است ، باعث افزایش سطح آگاهی شما برای مقابله با موارد این چنینی باشد :

1. پستان ها تعجب برانگیز هستند

در ابتدا بزرگ شده و یک یا دو ! سایز بزرگتر از معمول می شوند. سپس ، زمانی که فرزندتان از یک سمت می نوشد ، آن پستان به نظر کوچک تر می رسد و دیگری هنوز بسیار بزرگ است . افزون بر این ، در بین زمان های تغذیه کودک ، اگر صدای گریه کودک دیگری را بشنوید ، ممکن است از پستان های شما حتی شیر نشت کند.
خانم (( لائوری بک )) مشاور شیردهی و رئیس انجمن مشاوران شیردهی آمریکا می گوید : چند هفته اول شیردهی زمان دست پاچگی است . زیرا شما و فرزندتان در حال یادگیری هستید . این دوران بیشتر به شوخی می گذرد و ریخت و پاچ زیادی دارد و نشتی بسیار است ، اما به هر ترتیب کار به انجام می رسد.

2 . شیردهی پستانی ، خواب آور است.

احتمالا شنیده اید که کودکان در حین نوشیدن شیر به خواب می روند ، اما آیا می دانستید که مادران کم خواب نیز چرتی می زنند!
زمانی که بدن هورمون اوکسی توسین را رها می سازد ، تاثیر آرامش بخشی دارد که به مادران شیرده ، آرامش می دهد. به این ترتیب بدن شما از خود مراقبت می کند. تاثیر اوکسی توسین بر خواب شما نمونه دیگری است که چگونه شیردهی پستانی از بدن مادر پشتیبانی میکند.

3 . از مصرف صابون زیادی خودداری کنید

در حمام بیش از حد وسواس به خرج ندهید ، استفاده بیش از حد صابون میتواند باعث خشکی پوست شما شده و به ترک خوردن نوک پستان های شما منجر شود. گاهی اوقات فقط با آب گرم خود را بشویید.

4 . بانوانی که الکل می نوشند ، شیر کمتری را تولید میکنند

این متخصص می گوید: افرادی که الکل مصرف میکنند تا زمانی که احساس مستی دارند هنوز الکل در خونشان وجود دارد . بنابراین از آخرین قطره الکلی که وارد بدن می شود ، سه ساعت زمان لازم است تا اثرات مخرب آن از بدن خارج شود و بتوان شیردهی را آغاز کرد.


درمانگاه شبانه روزی آریا فولاد شهر
ارائه خدمات پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، پوست، زنان و مامایی