کلینیک شبانه روزی فولادشهر تست پاپ اسمیر

نتایج پاپ اسمیر چقدر دقیق هستند؟

تست های پاپ اسمیر بسیار دقیق هستند. غربالگری منظم پاپ میزان حداقل 80 درصد میزان سرطان گردن رحم و میزان مرگ و میر را کاهش می دهد. این می تواند ناراحت کننده باشد ، اما ناراحتی مختصر می تواند به محافظت از سلامت شما کمک کند.

آیا تست پاپ اسمیر برای HPV انجام می شود؟

هدف اصلی آزمایش پاپ اسمیر شناسایی تغییرات سلولی در دهانه رحم است که می تواند توسط HPV ایجاد شود. با شناسایی سلولهای سرطانی سرویکس در اوایل با استفاده از پاپ اسمیر ، درمان قبل از گسترش آن شروع می شود و به یک نگرانی بزرگتر تبدیل می شود. آزمایش HPV از نمونه Pap Smear نیز ممکن است.

شما می توانید HPV را از رابطه جنسی با مردان یا زنان منعکس کنید. برای کاهش خطر انقباض ویروس ، رابطه جنسی را با کاندوم یا روش سد دیگر انجام دهید. تمام زنان فعال جنسی در معرض خطر انقباض HPV هستند و حداقل باید هر سه سال یکبار تست پاپ دریافت کنند.

این آزمایش سایر عفونتهای مقاربتی (STI) را تشخیص نمی دهد. گهگاهی می تواند رشد سلولی را نشان دهد که سرطانهای دیگر را نشان می دهد ، اما نباید به این منظور اعتماد کرد.

بعد از انجام پاپ تست غیر طبیعی ممکن است شما برای چندین سال به آزمایش مکرر نیاز داشته باشید. بستگی به دلیل نتیجه غیر طبیعی و خطر کلی شما برای سرطان دهانه رحم دارد.

کلینیک شبانه روزی فولادشهر  دقت نتایج پاپ اسمیر

آیا می توانم در حین بارداری یک پاپ داشته باشم؟

بله ، در حین بارداری می توانید یک آزمایش پاپ انجام دهید. حتی می توانید کولپوسکوپی کنید. داشتن یک پاپ غیر طبیعی یا کولپوسکوپی در حالی که باردار باشد نباید روی کودک شما تأثیر بگذارد.

اگر به درمان اضافی احتیاج دارید ، پزشک توصیه می کند که آیا باید منتظر بماند تا نوزاد شما به دنیا بیاید.


بیشتر مطالعه کنید : 

چه بانوانی باید پاپ اسمیر انجام دهند ؟

آزمایش HPV در زنان و مردان متفاوت است.

نحوه انجام و جواب تست پاپ اسمیر چگونه است ؟