کاربردها و عوارض تزریق ژل | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

کاربردها و عوارض تزریق ژل

تزریق ژل و یا فیلرها یکی از روش هایی است که برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست صورت و یا سایر قسمتهای بدن استفاده میگردد. با وجود اینکه این جراحی زیبایی تا حدودی به تزریق چربی شباهت دارد، اما در برخی موارد اصلی با یکدیگر متفاوت هستند. در این مقاله( مقاله : کاربردها و عوارض تزریق ژل ) همراه ما باشید تا شما را با مهمترین نکاتی که در رابطه با عوارض و مراقبت بعد از تزریق ژل باید بدانید، آشنا کنیم.

در چه موارد پزشکی میتوان از تزریق ژل استفاده کرد؟

به طور معمول از ژل و فیلرها برای کاهش اثرات پیری مانند چین و چروک استفاده میگردد.
اما این روزها از این روش برای سایر مواد زیبایی مثل ایجاد گونه، زیباتر شدن بینی و همچنین سایر قسمتهای بدن مانند دست، گردن و … استفاده میشود.
برخی از مهمترین کاربردهای این روش جراحی زیبایی عبارت است از:
  • تزریق ژل به صورت
  • تزریق ژل لب
لب یکی از قسمتهای صورت است که برای هر فردی خصوصا زنان از اهمیت زیادی برخوردار است. برخی مواقع با افزایش سن و برخی مواقع به دلایل مادرزادی، حجم لب افراد آنچنان که مورد علاقه شان است، زیاد نیست. خوشبختانه برای حل این مسئله میتوان از تزریق ژل در لب استفاده کرد که نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد. بنابراین اگر میخواهید تزریق ژل لب طبیعی انجام دهید باید دکتری را انتخاب کنید که با روند انجام این کار و منطقه ای که تزریق باید انجام شود به خوبی آشنایی داشته باشد. اگر در این رابطه نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، میتوانید از فیلم این عمل جوانسازی استفاده کنید که به وفور در کانالهای آپارات و یوتیوب وجود دارد استفاده کنید.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

لب یکی از حساسترین قسمتهایی است که مراقبتهای خاصی را بعد از انجام تزریق به خود اختصاص داده است. با توجه به حجم خون رسانی که در لب انجام میشود معمولا کبودی بعد از تزریق ژل در لب رایج است. به همین دلیل بهتر است که قبل از انجام تزریق، سرعت خون رسانی را کم کرده تا کبودی احتمالی را کم کنید.
برای انجام این کار میتوانید از کیسه های یخ استفاده کنید که البته بعد از انجام تزریق باز هم باید انجام شود.

عوارض تزریق ژل به لب

به طور کلی عوارض خاصی بعد از این عمل جوانسازی وجود ندارد جز مواردی که فرد نکات مراقبتی لازم را رعایت نکرده است. بنابراین برخی از عوارض در این شرایط عبارت هستند از:
  • کبودی
  • تورم
  • خونریزی
  • درد
  • نامتقارن بودن لبها

قیمت تزریق ژل لب

زمانی که صحبت از عملهای جراحی میشود بسیاری از افراد نگران هزینه انجام این کار هستند. قیمت این روش بسته به نوع ژلی و مقداری که انتخاب میکنید متفاوت است. به عنوان مثال هزینه تزریق فیلر لب ۱ سی سی با حجمهای دیگر متفاوت است. بنابراین برای اطلاع از هزینه انجام این کار با مشاوران ما تماس بگیرید.

تزریق ژل خط خنده

خط خنده یکی از چین و چروک هایی است که به مرور زمان در بسیاری از افراد صرف نظر از سنی که دارند ایجاد میشود. تزریق ژل برای خط خنده یکی از روش هایی است که برای افزایش زیبایی بسیاری از افراد، چه مردان و چه زنان انجام میدهند.
کاربردها و عوارض تزریق ژل | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

تزریق ژل گونه

برای افزایش حجم گونه و افزایش زیبایی صورت، تزریق ژل در گونه یکی از روش هایی است که استفاده میگردد. برای تزریق فیلر به گونه درست مانند تزریق در لب نیاز به تخصص زیادی است چرا که اگر در محل مناسبی انجام نشود علاوه بر عدم تقارن و مشکلات ظاهری فرد دچار مشکلات دیگری مانند عفونت نیز میشود.

تزریق ژل زیر چشم

کبودی و تیرگی زیر چشم و چین و چروکی که در ناحیه اطراف چشم ایجاد میشود از جمله رایج ترین علائم افزایش سن در افراد است. اگر شما هم به دلیل رژیم های لاغری چربی زیر چشم خود را از دست داده اید و از ظاهر کنونی زیر چشمتان رضایت ندارید، می توانید عمل تزریق ژل زیر چشم را امتحان کنید.
با تزریق فیلر به زیر چشم میتوانید فرآیند تولید کلاژن را تسریع کرده و بعد از مدتی نزدیک به ۲ هفته شاهد از بین رفتن گودی و تیرگی زیر چشمتان باشید.

تزریق ژل به بینی

آیا تا کنون اسم تزریق ژل به بینی را شنیده اید؟ آیا میدانید که برای از بین بردن قوز روی بینی میتوانید این عمل زیبایی را امتحان کنید؟ این عمل جوانسازی روی بینی یکی از عملهایی است که این روزها توجه بسیاری را به خود جلب کرده است چرا که بدون نیاز به تیغ جراحی میتوان ظاهری که مورد نظرتان است را به بینی داد البته به شرط آنکه پزشک به خوبی با ساختار بینی شما و آنچه که شما مد نظر دارید آشنایی داشته باشد و بداند که تزریق را به کدام ناحیه باید انجام دهد.

تزریق ژل باسن

اگر جذابیت ظاهری برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است، می توانید برای خوش فرم کردن و بزرگ کردن باسنتان از روش تزریق ژل استفاده کنید.

تزریق ژل به واژن

جوانسازی ناحیه تناسلی چه در مردان و چه در زنان از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که به طور مستقیم بر میزان رضایت طرفین از رابطه جنسیشان تاثیرگذار است. برای جوانسازی واژن میتوانید تزریق ژل را امتحان کنید. در بسیاری از موارد، این کار موجب تنگ شدن واژن نیز شده علاوه بر اینکه چین و چروک و افتادگیهای این ناحیه را از بین میبرد.همچین میتوانید همزمان با تزریق فیلر به ناحیه بیکینی از دیگر روش های زیبایی واژن مانند جوانسازی واژن با عمل لابیاپلاستی یاروشن کردن ناحیه بیکینی با لیزر استفاده نمایید.

تزریق ژل به نقطه g

نقطه جی به ناحیه ای از اندام تناسلی زنان گفته میشود که تحریک آن موجب میشود فرد از رابطه جنسی اش لذت بیشتری برده و به ارگاسم برسد. تزریق ژل به این ناحیه باعث میشود که زن به سرعت به ارگاسم رسیده و از رابطه لذت بیشتری ببرد.

تزریق ژل به اندام تناسلی مردان

به همان اندازه که اندام تناسلی زن برای داشتن رابطه جنسی سالم و با لذت موثر است، اندام تناسلی مرد نیز باید وضعیت مطلوبی داشته باشد. معمولا زمانی از تزریق ژل به اندام تناسلی مردان استفاده میشود که فرد متقاضی افزایش و بزرگ کردن اندامش باشد.