چگونگی استفاده از سرم‌ پوست | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

بررسی چگونگی استفاده از سرم‌ پوست

در این نوشته از سایت کلینیک شبانه روزی فولادشهر که برای شما همراهان جمع آوری شده است. به مطالعه چگونگی استفاده از سرم‌ پوست خواهیم پرداخت
  1. بعد از پاکسازی صورت، مقدار کمی سرم (به اندازه یک نخود) را برداشته و آن را با انگشت روی پوست بمالید.
  2. اگر پوست حساسی دارید، قبل از استفاده از سرم، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پس از شستن صورت صبر کنید. هنگامی که پوست شما مرطوب است، استفاده از یک محصول بر پایه آب ممکن است موجب تحریک پوست شود. در صورتی که اگر پوست شما کاملاً خشک شود، نفوذ سرم به پوست آهسته‌تر خواهد بود.
  3. نیازی نیست از مرطوب‌کننده مورد علاقه خود چشم‌پوشی کنید. اول سرم را روی پوست بزنید تا مرطوب‌کننده از نفوذ آن به پوست جلوگیری نکند. سپس به صورتتان مرطوب کننده بزنید.

نکته ویژه

ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان قوی است که به صورت موضعی روی پوست برای درمان و جلوگیری از تغییرات مرتبط با پیری پوست در اثر نور خورشید استفاده می‌شود. همچنین برای درمان هایپرپیگمنتاسیون (لکه‌‌های تیره روی پوست) استفاده می‌شود؛ بنابراین، اگر از سرم پوست ویتامین C به طور خاص برای روشن کردن لکه‌های روی پوست خود استفاده می‌کنید، سعی کنید از آن روی مناطق اطراف لکه‌ها استفاده نکنید؛ چرا که این ویتامین باعث روشن شدن پوست می‌شود و بدیهی است که شما دوست ندارید با روشن کردن پوست اطراف لکه‌ها، جلوه بیشتری به لکه‌ها بدهید.
چگونگی استفاده از سرم‌ پوست | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

پاک کردن سرم از روی پوست

سرم‌‌ها بسیار غنی و فعال هستند؛ این بدان معنی است که باید روی پوست تمیز استفاده شوند. همیشه دستورالعمل‌ها را بخوانید. بسیاری از افراد بیش از حد سرم می‌زنند و سپس شکایت می‌کنند که جذب پوست نمی‌شود. مقدار کم سرم به‌خوبی جذب می‌شود. پس ابتدا از مقدار کم استفاده کنید و به‌تدریج آن را بیشتر کنید، به جای اینکه مقدار زیادی استفاده کنید و مجبور شوید اضافی آن را پاک کنید.

مدت انتظار برای دیدن نتایج

پوست افراد با هم متفاوت است؛ اما به طور متوسط باید حدود ۷ هفته به پوست خود فرصت دهید تا ببینید چگونه به روتین جدید استفاده از سرم واکنش نشان می‌دهد. بسته به نوع سرم و وضعیت فعلی پوست، حتی ممکن است طی چند روز نیز نتایج اولیه مانند افزایش رطوبت پوست را ببینید.

دیدگاه خود را بنویسید