واکسن گارداسیل در بارداری | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

واکسن گارداسیل در بارداری

واکسن گارداسیل در بارداری : ویروس پاپیلومای انسانی که با عنوان HPV نیز شناخته می شود، یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی است که از طریق تماس پوستی منتقل می شود. بیش از دویست نوع HPV وجود دارد.

برآورد شده است که حداقل نیمی از افرادی که از لحاظ جنسی فعال هستند، در معرض حداقل یکی از انواع HPV قرار دارند. بیشتر افراد مبتلا هیچ گونه علامت و نشانه ای و یا مشکل سلامتی خاصی را نخواهند داشت.
با این حال، برخی انواع این ویروس می تواند مشکلاتی را برای افراد ایجاد کند. برخی انواع HPV می توانند علت بروز زگیل تناسلی در خانم ها و آقایان باشند. برخی دیگر انواع می توانند منجر به بروز سرطان دهانه رحم و واژن در خانم ها و یا سرطان آلت تناسلی در آقایان شوند.
واکسن گارداسیل در بارداری | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

آیا ابتلا به HPV می تواند منجر به بروز مشکلات بارداری شود؟

تحقیقات بیشتری در خصوص ارتباط میان ابتلا به HPV و افزایش بروز مشکلات بارداری نیاز می باشد. HPV می تواند در طول بارداری و یا از طریق کانال زایمان به نوزاد منتقل شود اما مشکلی را برای جنین ایجاد نخواهد کرد. تنها در برخی موارد، ممکن است علائمی از زگیل دهان و یا مکشلات تنفسی دیده شود.
اما ما در این مقاله قصد داریم به بررسی واکسن HPV یا همان واکسن گارداسیل در دوران بارداری بپردازیم.

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل از بروز برخی انواع HPV پیشگیری می کند. این واکسن حاوی ویروس زنده نیست، به این معنا که غیر عفونی بوده و فرد دیگر به HPV مبتلا نخواهد شد. دریافت واکسن HPV برای خانم ها و آقایان از سنین نه تا بیست و شش سال تائید شده است. این واکسن محافظت خوبی را برای افراد قبل از برقراری روابط جنسی فراهم می کند.
از آن جایی که این واکسن، غیر عفونی است، هیچ گونه توصیه خاصی در خصوص دریافت واکسن قبل از اقدام به بارداری وجود ندارد. نکته ای که وجود دارد این است که دریافت واکسن گارداسیل در دوران بارداری توصیه نمی شود، چرا که اثربخشی آن قبل از تماس جنسی می باشد.

آیا دریافت واکسن گارداسیل، احتمال سقط جنین را افزایش می دهد؟

سقط جنین می تواند در هر بارداری رخ بدهد. برخی گزارشات حاکی از آن هستند که واکسن گارداسیل می تواند تا حدی احتمال سقط جنین را افزایش دهد، در حالی که برخی دیگر مطالعات، این نظریه را رد می کنند.

 


جهت تماس و کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه‌ی خدمات دهی کلینیک شبانه روزی آریا فولادشهر می‌توانید

به صفحه‌ی تماس با ما مراجعه فرمایید.

ما را روی نقشه بیابید


مطالب بیشتر:

انواع آزمایشهای تشخیص سرطان پستان

کاهش چین و چروک با تکنیک تزریق ژل

نحوه جوان سازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال

یبوست در بارداری | علل و علائم