نکات مراقبتی برای پوسته پوسته شدن پوست | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

نکات مراقبتی برای پوسته پوسته شدن پوست

نه تنها خرید بهترین کرم برای پوسته پوسته شدن پوست کفایت نمی کند و در کنار آن باید نکاتی مراقبتی را نیز مدنظر داشت. نکاتی که شاید رعایت کردن آنها نه زمان و نه هزینه زیادی را بطلبد تنها به کمی توجه و دقت نیاز خواهد داشت. خلاصه ای از مهمترین نکات مراقبتی برای پوسته پوسته شدن پوست در ادامه ذکر شده است:

دوش کوتاه با آب ولرم:

محدود کردن دوش یا حمام بین 5-10 دقیقه می تواند به جلوگیری از خشک شدن بیشتر پوست کمک کند. همچنین سعی کنید به جای آب داغ از آب گرم یا ولرم استفاده کنید زیرا آب داغ به سرعت چربی پوست را می گیرد.
آب زیادی بنوشید: نوشیدن آب کافی هر روز می تواند به مرطوب نگه داشتن پوست و جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست کمک کند. نوشیدن آب زیاد به ویژه برای جلوگیری از کم آبی در افراد مبتلا به آفتاب سوختگی، بسیار مهم است.
نکات مراقبتی برای پوسته پوسته شدن پوست | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

از مرطوب کننده هوا استفاده کنید:

از یک رطوبت ساز هوا به ویژه اتاقی که بیشترین زمان خود را در آن می گذرانید استفاده نمایید. همچنین از نشستن مستقیم در مقابل منبع گرما، مانند آتش یا بخاری و شومینه خودداری نمایید.

نوشیدن شیر:

شیر می تواند التهابات را تسکین دهد. یک رژیم غذایی شامل شیر می تواند باعث درمان پوسته پوسته شدن پوست شود.
در معرض آفتاب شدید یا باد و هوی خشک قرار نگیرید و حتی الامکان صورت خود را برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست (skin scaling) بپوشانید.

نکته انتهایی:

در کنار همه این موارد نمی توان بدون سبک زندگی سالم توقع پوستی شفاف و سلامت را داشت. برای همین باید به نوع تغذیه، آبرسانی به بدن، کنار گذاشتن سیگار و مشروبات الکلی نیز برای حل این موضوع متوسل شد.
در نهایت اینکه اگر مشکل حاد شد و خارش و زخم شدید را به همراه داشت مراجعه به کلینیک زیبایی و یک متخصص پوست و مو که دارای تجربه کاری در این زمینه باشند اقدام مهمی است که نباید فراموش کرد.
در واقع یک متخصص با شناخت درستی که با توجه به شرح حال شما و معاینه به دست می آورد راه حل های درمانی را درست و مطابق مشکل شما که منحصر به فرد است را ارائه می دهد.

 


جهت تماس و کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه‌ی خدمات دهی کلینیک شبانه روزی آریا فولادشهر می‌توانید

به صفحه‌ی تماس با ما مراجعه فرمایید.

ما را روی نقشه بیابید


مطالب بیشتر:

تشخیص و درمان حاملگی خارج از رحم

دلایل ریزش مو در زنان

نحوه جوان سازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال

یبوست در بارداری | علل و علائم