نشانه های کمبود ویتامین در پوست | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

نشانه های کمبود ویتامین در پوست کدام اند؟

تغییرات در مو، پوست و ناخن‌های شما اغلب اولین علائم نشان دهنده کمبود پروتئین هستند. این تغییرات نشان می‌دهد که ممکن است کمبود ویتامین یا مواد معدنی خاصی در رژیم غذایی خود داشته باشید.در ادامه این مطلب از سایت کلینیک شبانه روزی فولادشهر قصد داریم به بررسی نشانه های کمبود ویتامین در پوست بپردازیم. در حالی که علائم کمبود بر اساس ریزمغذی‌هایی که در آنها کمبود دارید، می تواند متفاوت باشد. برخی از رایج‌ترین علائم کمبود تغذیه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • آکنه
  • ریزش مو
  • کبودی
  • شوره سر
  • خشکی پوست
  • برآمدگی ناخن
  • تاخیر در بهبود زخم
  • رنگپریدگی پوست
  • زرد شدن پوست (یرقان)

اگر متوجه هر یک از این علائم کمبود شدید، بهتر است به رژیم غذایی خود نگاهی بیندازید و بررسی کنید که ممکن است در چه مواد مغذی کمبود دارید. شما همچنین می توانید مصرف مولتی ویتامین را انتخاب کنید، که راهی آسان و راحت برای قرار دادن ویتامین ها و مواد معدنی ضروری بدن شما برای کمک به تکمیل رژیم غذایی است.

در مکمل های پوست به دنبال چه چیزی باشید؟

متأسفانه، همه مکمل‌ها یکسان ساخته نمی‌شوند. بسیاری از مکمل‌ها اغلب مملو از پرکننده‌ها، افزودنی‌ها و نگهدارنده‌ها هستند که توسط صنعت مکمل‌ها به نفع سود خودشان اضافه می شوند.

بهترین مارک‌های ویتامین باید فاقد پرکننده‌ها و مواد اضافی باشند. به علاوه باید آنها را متناسب با نیازهای خاص و بر اساس سن و یا جنسیت خودتان آن را مصرف کنید. زیرا نیاز به ویتامین‌ها برای مردان و ویتامین‌ها برای زنان ممکن است متفاوت باشد.

مهم است که به دوز توصیه شده ذکر شده در دستورالعمل های مکمل خود به دقت پایبند باشید. برخی از مکمل‌های پوستی در صورت استفاده در مقادیر زیاد می‌توانند عوارض جانبی منفی داشته باشند. بنابراین طبق دستور استفاده کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

انتخاب بهترین ویتامین ها برای پوست

پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از مواد مغذی غلیظ مانند میوه ها، سبزیجات، چربی های مفید و غذاهای پروتئینی می تواند تمام ویتامین های مورد نیاز بدن را برای پوست و مو تامین کند. و حتی از بهترین مکمل ها نیز موثرتر باشد.

سعی کنید یک یا دو وعده میوه و سبزیجات را در هر وعده غذایی خود بچکانید یا به جای آن میان وعده های نمکی مورد علاقه خود را با چند غذای فوق العاده پر از مواد مغذی جایگزین کنید. برای اینکه ویتامین‌های بیشتری را برای پوست شفاف به رژیم غذایی خود اضافه کنید، صبح خود را با یک اسموتی مقوی شروع کنید و آن را با سبزیجات و انواع توت‌های انتخابی خود پر کنید.

اگر در تامین نیازهای روزانه خود به برخی ویتامین ها یا مواد معدنی مشکل دارید یا اگر از یک رژیم غذایی محدود پیروی می کنید، مصرف مکمل می تواند گزینه خوبی دیگر باشد. با این حال، مهم است که در تعیین دوز و نوع مکمل مورد نیاز خود با متخصص تغذیه یا پزشک مشورت کنید.

نشانه های کمبود ویتامین در پوست | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

 کلینیک آریا کلینیک شبانه روزی فولادشهر را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

روش های پیشگیری از هیپرپیگمانتاسیون

نشانه های تاری دید در بارداری

علائم دندان قروچه