مراقبتهای لازم بعد از لیفت لثه | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

بررسی نکات مراقبتهای لازم بعد از لیفت لثه

در این مطلب از سایت کلینیک شبانه روزی فولادشهر قصد داریم به به بررسی مراقبتهای لازم بعد از لیفت لثه بپردازیم.

رژیم غذایی

برای اینکه از ایجاد فشارهای غیر ضروری به لثه ها جلوگیری شود متخصصان دندانپزشکی توصیه می کنند که بیمار باید چند روز از غذاهای خنگ و نرم استفاده کند. این امر به بافت لثه اجازه می دهد تا سریع تر بهبود پیدا کند. غذاهایی که دندانپزشکان در این دوره توصیه می کنند شامل: بستنی فاقد دانه های آجیلی، پودینگ سیب زمینی، ژله، ماست و سبزیجات نرم می باشد.

بیمار پس از انجام عمل لیفت لثه تا چند روز نباید به هیچ عنوان غذاهای سفت را گاز بزند. این امر امکان دارد که باعث ناهموار شدن بافت لثه شده حتی موجب عفونت بعد از جراحی نیز می شود.

در روز جراحی فعالیت های خود را محدود کنید.

یکی از مواردی که در فیلم جراحی لیفت لثه که متخصص آن را به بیمار توصیه می کند محدود کردن فعالیت ها در روز انجام عمل جراحی است. استراحت کردن باعث می شود تا دوران نقاهت کاهش پیدا کند. درست است که بافت ها با لیزر سوزانده می شوند اما باز هم این امکان وجود دارد که زخم ها در اثر انجام فرایند خون رسانی به بافت ها که با فعالیت شدید ایجاد می شود دهان باز کنند. به همین دلیل به بیماران توصیه می کنند که پس از انجام جراحی لیفت لثه تا مدتی از فعالیت های شدید بدنی اجتناب کنند.

استفاده از دهانشویه با آب گرم و نمک

با استفاده از غرغره کردن آب گرم به همراه نمک می توانید به روند بهبودی کمک کرده و از عفونت جلوگیری کنید. در حقیقت بیماران پس از تناول هر نوع غذایی باید فرایند غرغره کردن را انجام دهند. این امر باعث می شود که ذرات و خورده های غذا از لابه لای دندان و لثه ها بیرون بروند.

در صورت بروز درد و تورم شدید پس از عمل جراحی فرد می تواند از مسکن هایی که پزشک تجویز کرده استفاده کنند.

مراقبت از بخیه در دوران نقاهت لیفت لثه

مراقبت از بخیه در دوران نقاهت لیفت لثه بسیار مهم است. در برخی از موارد پزشک باید از چاقوی جراحی برای لیفت لثه استفاده کند. بعد از اینکه پزشک جراحی را انجام دهد برای نگه داشتن بافت لثه و همچنین بسته شدن زخم، باید از بخیه استفاده نماید. به طور کلی پزشک تلاش می نماید از بخیه هایی که قابلیت جذب دارند استفاده کند. در صورتی که پزشک نتواند بخیه های قابل جذب را برای جراحی لیفت لثه به کار بگیرد باید برای برداشتن آن به پزشک مراجعه کنید. نتیجه درمانی که مربوط به جراحی لیفت لثه است، ماندگار می باشد. در واقع شما می توانید جراحی لیفت لثه را به عنوان یکی از جراحی های زیبایی دندان انجام دهید و مدت زمان زیادی از زیبایی آن لذت ببرید.

 کلینیک آریا کلینیک شبانه روزی فولادشهر را در اینستاگرام دنبال کنید

نکاتی در مورد دوران نقاهت لیفت لثه

نکات زیادی در مورد دوران نقاهت لیفت لثه وجود دارند که باید به خوبی آنها را در نظر بگیرید. بعد از لیفت لثه پزشک داروهایی را برای شما تجویز می‌ کند که باید در ساعت مشخص شده آنها را استفاده نمایید. در دوران نقاهت می توانید از کیسه آب یخ برای کاهش دادن تورم و درد لثه استفاده نمایید. ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می توانید کیسه آب یخ را روی ناحیه مورد نظر بگذارید تا از درد و تورم جلوگیری نمایید. زمانی که جراحی لیفت لثه انجام می گردد احتمال به وجود آمدن عفونت کمتر می شود. با این وجود پزشک دهانشویه هایی که دارای آنتی بیوتیک هستند را برای شما تجویز می‌ کند. در دوران نقاهت جراحی لثه نیاز است که به مدت دو الی سه روز از دهانشویه های آنتی بیوتیک استفاده کنید.

لیفت لثه | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

مزایای لیفت لثه

  • بهبود ظاهر دندان ها
  • درمان برخی بیماری های لثه
  • نرمال شدن لثه های نامتقارن
  • ماندگاری و دائمی بودن لیفت لثه
  • کمک به زیبایی چهره و جذابیت لبخند
  • کوتاه بودن دوره نقاهت لیفت لثه یکی از مهم‌ ترین مزیت‌ های این روش زیبایی می باشد. افرادی که دشواری جراحی لیفت لثه را می ‌پذیرند بدون شک از مزیت‌ های آن خبر دارند. هر فردی که بافت لثه نرمالی داشته باشد بدون شک زمان خندیدن از زیبایی خنده خود لذت می برد. از آنجایی که دوره نقاهت جراحی لیفت لثه کوتاه است شما می توانید این روش را برای زیبایی لبخند خود به کار بگیرید. در جراحی لیفت لثه پزشک می تواند هر یک از مواردی که مربوط به بیماری لثه می باشد را درمان کند. برخی از افراد برای درمان کردن کیست لثه، بلندتر کردن تاج دندان و پریودنتال از جراحی لیفت لثه استفاده می نمایند.

معایب لیفت لثه

هر عمل جراحی به موازات اثرات مطلوب خود ممکن است عوارضی را نیز در پی داشته باشد که جز عوارض و معایب آن عمل است. جراحی لیفت لثه عوارض کمی داشته و به ندرت این موارد مشاهده می شود با این حال فرد باید از قبل از این معایب آگاه باشد:

  • امکان تغییر بافت لثه به حالت قبل
  • واکنش آلرژیک بدن به مواد بی حس کننده (به ندرت اتفاق می افتد)

مطالعه بیشتر:

درد لاله گوش

تاثیر سیگار بر جراحی بینی

بیماری کلستئاتوم گوش | تشخیص تا درمان