مدیریت خود محوری نوجوانان | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

روش های مدیریت خود محوری نوجوانان به شیوه ای مثبت کدام اند؟

در این مطلب از سایت کلینیک شبانه روزی فولادشهر قصد داریم به بررسی روش های مدیریت خود محوری نوجوانان به شیوه ای مثبت بپردازیم. برخورد با نوجوانانی که مرحله خودمحوری را پشت سر می گذارند حتی می تواندبرای صبورترین و دلسوزترین والدین سخت و دشوار باشد. بنابراین، شما برای مدیریت خود محوری در نوجوانان خود باید از دیگران کمک بگیرید. اما با این حال برخی راهکارها برای مدیریت این شرایط عبارتند از:

به دوران کودکی خود فکر کنید

شما ممکن است نتوانید تمام عوامل استرس‌زای فرزندان خودتان را شناسایی کنید، اما استرس در آنها می تواند علل مختلفی داشته باشد. بهتر است در این شرایط به دوران کودکی خود و شرایطی که داشته اید فکر کنید. شاید یادآوری دوران کودکی تان به شما کمک کند تا بیشتر با کودک خود همدلی کنید.

برقراری ارتباط با فرزندان

در حالی که برقراری ارتباط با فرزندان در نوجوانی تا حدودی ممکن است دشوار باشد، اما از هر فرصتی برای یافتن راه‌هایی برای ایجاد پیوند استفاده کنید. اگر کودک شما عاشق کنسرت است، او را به یک کنسرت ببرید. اگر نوجوان شما واقعاً از اعماق اقیانوس شگفت زده شده است، با هم از یک موزه یا آکواریوم محلی دیدن کنید. پیدا کردن هر راه کوچکی برای ارتباط با فرزندانتان می تواند به شما در مدیریت خودمحوری کودکان به شما کمک کند.

ایده های جدید را معرفی کنید

وقتی کودکان در معرض ایده‌ها و جهان‌بینی‌های فراوانی قرار می‌گیرند، می‌توانند افق دید خود را گسترش دهند، بنابراین انواع موسیقی، ایده‌های فرهنگی و تجربیات جدید را به آنها معرفی کنید. اگرچه این مراحل فوراً حضور خود محوری را از بین نمی‌برند، اما می‌توانند به نوجوانان کمک کنند تا بفهمند که در دنیا تنها نیستند و بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنند.

فرزندان نیازمند محبت و حمایت بی قید و شرط والدین خود هستند. اگرچه ممکن است با رفتار و حرف های نوجوان خودتان زیاد موافق نباشید، اما آنها به عشق و حمایت مداوم شما نیاز دارند. پس بهتر است با آنها به مهربانی رفتار کرده و از آنها حمایت کنید.

از طرفی هم صحبت با سایر والدینی که این مشکل را با نوجوان خود دارند تا حدودی می تواند مفید باشد. لاقل به شما کمک می کند که کمتر احساس تنهایی کنید.

 کلینیک آریا کلینیک شبانه روزی فولادشهر را در اینستاگرام دنبال کنید

مدیریت خود محوری نوجوانان | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

فرزندپروری یک تجربه ارزشمند و چالش برانگیز برای والدین است

برخی از والدین نگران هستند که به عنوان والدین ممکن است به خوبی عمل نکنند و برای برخی والدین مدیریت احساساتی که در نتیجه رفتار فرزندشان شکل می گیرد مشکل است.

در هر شرایطی مجبور نیستید به تنهایی با چالش های فرزندپروری کنار بیایید. درمان فردی، گروهی یا خانوادگی ممکن است به شما کمک کند تا راه های مدیریت این چالش ها را بیاموزید و بتوانید مشکلات مربوط به دوره نوجوان خود را بهتر شناسایی و درک کنید.

اما شما مجبور نیستید همه این شرایط را به تنهایی تحمل کنید. می توانید از مشاوره آنلاین با یک روانشناس یا درمانگر کمک بگیرید.

درمان آنلاین همچنین ممکن است ارتباط شما و فرزندتان را در سطح معناداری با درمانگرتان آسان‌تر کند، یک مطالعه نشان داده است که درمان آنلاین می‌تواند نسبت به درمان حضوری تاثیری زیادی در رفع مشکلات نوجوانان داشته باشد. ۹۶ درصد از افرادی که از درمان آنلاین استفاده می کنند، گزارش کردند که با درمانگران آنلاین خود ارتباط موثری دارند، در حالی که ۹۱ درصد از افرادی که به مشاوره حضوری می روند، از روش درمانی خود راضی هستند.

خود محوری نوجوانان، موقتی است

برای مدیریت بهتر وضعیت خودمحوری در نوجوانان باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این شرایط کاملا موقتی است. اگر چه ممکن است به نظر برسد دوره زمانی که کودک شما در این مرحله از رشد درگیر می شود طولانی است. اما به یاد داشته باشید که این دوره نوجوانی نیز مانند هر دوره رشدی قبل از آن می گذرد. فرزند شما بسیار قوی‌تر و سالم‌تر ظاهر می‌شود، به شرطی که هر دوی شما به خوبی بتوانید شرایط را کنترل کنید.


مطالعه بیشتر:

علائم دندان قروچه

نشانه های کمبود ویتامین در پوست

روش های درمان آستیگماتیسم و قوز قرنیه