لیفت لثه قبل از کامپوزیت | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

مزایا و معایب لیفت لثه قبل از کامپوزیت

همانطور که می دانید کامپوزیت دندان ها به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود که بسیار ساده و کم هزینه است. این روش را معمولا برای از بین بردن نواقص و عیوب دندان ها به کار می برند تا بتوانند لبخند زیباتری داشته باشند. به همین دلیل است که این روش در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب ترین روش های ترمیم دندان ها در میان اقشار مردم شناخته شده است. در این مطلب از سایت کلینیک شبانه روزی فولادشهر قصد داریم به بررسی مزایا و معایب لیفت لثه قبل از کامپوزیت بپردازیم.

چه افرادی می توانند آن را انجام دهند؟

افرادی وجود دارند که در زمان خندیدن بخش زیادی از لثه های آن ها آشکار می شود. اصطلاحا این افراد لبخند لثه ای دارند. با توجه به این مشکل دندانپزشکان به این افراد پیشنهاد می دهند که پیش از انجام کامپوزیت دندان عمل لیفت لثه را انجام بدهند. این فرایند باعث می شود که افراد علاوه بر دندان های مرتب در زمان خندیدن قسمت کمتری از لثه هایشان نمایان شود. همین امر باعث می شود که فرد لبخند جذاب و تاثیرگذارتری داشته باشند.

افرادی که از بدشکلی و بد رنگی دندان ها رنج می برند می توانند از درمان کامپوزیت استفاده کنند. جراحی لثه پیش از کامپوزیت دندان ها اغلب در طی یک جلسه با استفاده از بی حسی موضعی انجام می گیرد. به شکلی که بیمار هیچگونه دردی را در زمان انجام جراحی حس نخواهد کرد. فقط برخی از بیماران بعد از برطرف شدن بی حسی موضعی احساس درد خفیفی در ناحیه ی لثه های خود دارند که این مشکل با مصرف مسکن رفع می شود.

بخیه هایی که برای جراحی لیفت لثه به کار می برند از نوع جذبی می باشد و نیازی به کشیدن ندارد. در صورتی که دندانپزشک از بخیه های غیر جذبی استفاده کند پس از حدود 7 الی 10 روز بخیه ها را از موضع مورد نظر خارج می کند. پس از اینکه اثرات جراحی لیفت لثه کاملا از بین رفت افراد می توانند به دندانپزشک مراجعه کنند و درمان درمان کامپوزیتی و سرامیکی را برای اصلاح فرم دندان ها آغاز کنند.

برسی مزایا لیفت لثه قبل از کامپوزیت کردن دندان ها

زمانی که افراد پیش از انجام لمینت یا کامپوزیت دندان ها اقدام به جراحی لیفت لثه ها می کنند ارتفاع دندان های جلوی آن ها که قصد دارید بر روی آن ها روکش کامپوزیتی یا سرامیکی انجام دهید بیشتر می شود. این مسئله باعث می شود که ارتفاع و قوس دندان ها تا حد زیادی اصلاح شود. که در نهایت باعث زیبایی لبخند شما می شود. با انجام این عمل افراد دندان های مرتب و لبخند زیبایی خواهند داشت که این امر در افزایش اعتماد به نفس آن ها تاثیر زیادی دارد.

 کلینیک آریا کلینیک شبانه روزی فولادشهر را در اینستاگرام دنبال کنید

معایب لیفت لثه چیست؟

همانطور که می دانید بافت لثه در اطراف دندان ها قرار گرفته است. دندان ها نیز از بخش های مختلفی تشکیل شدند. که شامل مینا، پایه و بدنه دندان ها می باشد که بر روی استخوان فک قرار گرفته اند. انجام عمل جراحی لیفت لثع و در کل هر عملی که مربوط به دندانها می باشد باید در شرایط بهداشتی و توسط افراد متخصص انجام بگیرد. تا به این شکا عوارض جانبی آن به میزان زیادی کاهش پیدا کند.

لیفت لثه | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

این عوارض عبارتند از:
  • امکان دارد در برخی موارد فضای بین دندان ها خالی شود و در مواردی لق شدن دندان ها نیز مشاهده شده است.
  • افرادی که داروهای خاص، الکل و دخانیات استعمال می کنند زمان ریکاوری و بهبودی آن ها افزایش پیدا می کند.
  • ممکن است دندان ها به سرما و گرما حساس شوند و در خوردن و آشامیدن آن ها نیز اختلالاتی صورت بگیرد که در این موقعیت باید حتما از خمیردندان های ضد حساسیت استفاده شود.
  • برخی افراد ممکن است با عوارض مانند با دوران نقاهت طولانی مواجه شوند که در این موقعیت امکان خونریزی وجود دارد و همین امر احتمال بروز بیماری های عفونی را تشدید می کند.
  • پس از عمل جراحی لیفت لثه امکان پوسیدگی دندان ها افزایش پیدا پیدا می کند. در صورتی که بهداشت دهان و دندان رعایت نشود ریشه دندان ها به سرعت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
  • در برخی موارد لازم است که افراد حتما عمل جراحی لیفت لثه را انجام دهند. اما برخی دیگر از عمل های جراحی مربوط به دهان دندان جنبه زیبایی دارند که در صورت عدم نیاز بهتر است از انجام آن ها صرف نظر کنید.
  • در برخی موارد امکان دارد که بیمار نیاز به عمل جراجی مجدد داشته باشد که این امر احتمال بروز مشکلات بعدی را افزایش می دهد. در صورتی که فرد از بیماری هایی نظیر فشارخون، دیابت رنج ببرند مدت زمان بهبودی را تحت تاثیر قرار می گیرد.
  • در کل انجام هر عمل جراحی می تواند عوارض و مشکلاتی را به دنبال داشته باشد. افراد پیش از انجام عمل جراحی مورد نظر باید عوارض جانبی آن را مد نظر داشته باشند و در مورد آن تحقیقات لازم را انجام دهند سپس اقدام به انجام عمل جراحی نمایند.

مطالعه بیشتر:

اهمیت ماساژ بینی بعد از عمل

روشهای پاکسازی پوست صورت

اثرگذاری قرص راکوتان