عوارض فلوراید درمانی چیست؟ | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

عوارض فلوراید درمانی چیست؟

این روش دارای معایبی می‌باشد:

 

  • تغییر رنگ دندان‌ها: اگر برای انجام این روش مقدار زیادی فلوراید مصرف شود، ممکن است بر رنگ دندان‌ها تاثیر بگذارد و فلوروز دندانی رخ دهد که باعث ایجاد لکه روی سطح دندان‌ها می‌شود.

 

  • آلرژِی: برخی افراد نسبت به فلوراید واکنش نشان داده و ممکن است دچار خارش، قرمزی و تورم شوند.

 

  • سمی بودن فلوراید: مصرف مقدار بالای فلوراید، ممکن است خطرناک باشد، چرا که می‌تواند سمی باشد. این اتفاق نادر است، اما احتمال بروز علائمی مانند تشنج، ضعف سیستم عصبی و سایر مشکلات وجود دارد.

 

  • اوردوز فلوراید: این مورد با مصرف نادرست فلوراید مرتبط بوده و ممکن است منجر به مشکلاتی شود.

عوارض فلوراید درمانی چیست؟ | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

برای اطلاع از خدمات دندانپزشکی کلینیک شبانه روزی فولادشهر ، اینجا کلیک کنید.

 

فلوراید درمانی چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان فلوراید درمانی به نوع فلوراید تراپی و تشخیص پزشک بستگی دارد، اما معمولا چند دقیقه بیشتر زمان نمی‌برد و طی 15 الی 30 دقیقه انجام می‌شود.

آیا فلوراید تراپی فقط مخصوص کودکان است؟

خیر، درست است که کودکان بیشتر در معرض خطر پوسیدگی دندان هستند، اما بزرگسالان نیز می‌توانند در معرض این خطر باشند. بنابراین فلوراید تراپی برای افراد در هر سنی انجام می‌شود.

آیا فلوراید تراپی برای کودکان بی خطر است؟

به‌طور کلی فلوراید درمانی برای کودکان بی‌خطر و موثر است. این روش درمانی چندین سال است که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاملا بی‌خطر است. البته ممکن است عوارض خفیفی داشته‌ باشد که بعد از چند روز از بین ‌رود. با این حال با دندانپزشک کودکان مشورت کنید تا به شما توصیه کند که آیا فلوراید تراپی برای کودک شما بی‌خطر است یا خیر.

زمان انجام فلوراید تراپی

زمان دقیق انجام فلوراید درمانی و تکرار آن را دندانپزشک مشخص می‌کند. اما فلوراید درمانی در کودکان، معمولا از سن 3 سالگی شروع می‌شود و هر 3 تا 6 ماه یکبار تکرار خواهد شد. این به دلیل وجود دندان‌های شیری کودک است.

 

جهت ارتباط با کلینیک شبانه روزی فولادشهر ، اینجا کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

فلوراید تراپی چیست؟

فلوراید تراپی و فیشور سیلانت

دیدگاه خود را بنویسید