عملکرد لیزر موهای زائد | کلینیک شبانه روزی فولادشهر | درمانگاه شبانه روزی آریا فولاد شهر

لیزر موهای زائد چه تاثیری دارد؟

لیزر موهای زائد بدن امروزه بسیار مورد توجه قرار رفته است به طوریکه نه تنها بانوان بلکه آقایان نیز برای رفع موهای زائد به کلینیک ها مراجعه می کنند. اما برخی از بانوان به دلیل ترس از عوارض جانبی از انجام آن صرف نظر می کنند.

عملکرد لیزر موهای زائد

ماهیت لیزر از نوع نور مرئی تشکیل شده است که شدت بالایی دارد و تنها یکی از طول موج های نور مرئی را دارد. هر طول موج لیزر می تواند توسط یک هدف بسیار خاص در پوست جذب شود. به عنوان مثال، در مورد لیزر موهای زائد، این هدف رنگدانه ملانین در مو است و سایر سلول های پوست دست نخورده باقی می مانند.

مراحل انجام لیزر موهای زائد

  • انتخاب یک کلینیک لیزر موهای زائد خوب: انتخاب کلینیک لیزر موهای زائد یکی از موارد مهم است که باید قبل از لیزر انجام دهید. دستگاه لیزر موهای زائد باید با پوست و موی شما مطابقت داشته باشد و لیزر موهای زائد باید زیر نظر متخصص پوست و مو انجام شود. این کلینیک باید دارای مجوز از وزارت بهداشت باشد.

 

  • مشاوره با پزشک: پس از انتخاب کلینیک لیزر موهای زائد باید با پزشک مشورت کنیم و در صورت داشتن بیماری زمینه ای و یا مصرف داروهای خاصی و بیماری پوستی به پزشک اطلاع دهید.

  • آمادگی برای جلسه اول: قبل از هر جلسه باید اصلاح کنید و به مرکز مراجعه کنید. در جلسه اول فقط متوجه رشد موهای زائد خواهید شد. بعد از یک هفته موهای زائد دوباره رشد می کنند و باید بعد از دو هفته آن ها را بتراشید.

عملکرد لیزر موهای زائد | کلینیک شبانه روزی فولادشهر | درمانگاه شبانه روزی آریا فولاد شهر

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک شبانه روزی فولادشهر را مشاهده نمایید.

  • جلسه دوم و سوم: در جلسه دوم و سوم تا اواسط ماه شاهد رشد موهای زائد نخواهید بود و پس از ۱۰ تا ۱۵ روز موهای زائد شما به آرامی دوباره رشد می کنند. شاید بین جلسات سوم و چهارم فقط یکی را باز کنید.

 

  • جلسه چهارم و پنجم: بین جلسات چهارم و پنجم لیزر موهای زائد، شاهد رشد تعداد محدودی موهای زائد خواهید بود. این موها که در جلسات قبل در مرحله استراحت بودند رشد خواهند کرد. موهای زائد بسیار محدود است و به راحتی می توانید بدون نگرانی از رشد موهای زائد در جامعه ظاهر شوید.

 

  • جلسه ششم و هفتم: در این جلسات موهای ناخواسته شما خیلی کم رشد می کنند و پوست شما به آرامی روشن و صاف می شود. موهای بیکینی به رشد خود ادامه می دهند، اما سایر قسمت ها کاملاً بدون مو و صاف هستند. در این جلسات ممکن است تصمیم بگیرید که بدون معطلی به کلینیک بروید. اگر جلسات را تمام نکنید، دوباره شاهد رشد موهای زائد خواهید بود. پس برای جلسه هشتم وقت بگیرید.

 

  • جلسه هشتم: در این جلسه در بیشتر قسمت های بدن موهای زائد وجود ندارد اما موهای زائد همچنان در بیکینی رشد می کنند. برای از بین بردن کامل فولیکول های مو که در مرحله استراحت هستند، لیزر موهای زائد را انجام دهید.

 

  • جلسه نهم و دهم : در این جلسات یک ماه در بین موهای زائد که در مرحله استراحت هستند دوباره رشد کرده و لیزر آنها را از بین می برد.

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک شبانه روزی فولادشهر را مشاهده نمایید.

جهت ارتباط با کلینیک شبانه روزی فولادشهر ، اینجا کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی کلینیک آریا فولادشهر (کلینیک شبانه روزی فولادشهر):

نکات انجام لیزر موهای زائد ایمن

۱۰ نکته کلیدی قبل از جلسه لیزر موهای زائد

جلسه لیزر موهای زائد صورت چگونه سپری می شود ؟

موارد کاربرد لیزر موهای زائد برای مردان

لیزر موهای زائد چه میزان موثر هستند ؟

دیدگاه خود را بنویسید