سندرم تخمدان پلی کیستیک | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک “Polycystic ovary syndrome” که به اختصار (PCOS) معرفی می‌شود، نوعی اختلال شایع هورمونی در بانوان است. این اختلال عموما با علائم گسترده‌ای همچون رشد موهای زائد در صورت و بدن ظاهر می‌شود. اگرچه بسیاری از مبتلایان به این بیماری با رویش و ضخیم شدن موهای زائد در نقاط مختلف بدن و صورت مواجه می‌شوند، اما در مواردی هم این اختلال منجر به ریزش موهای سر می‌شود

سندرم تخمدان پلی کیستیک | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

عوارض و آسیب های ناشی از ظهور سندرم تخمدان پلی کیستیک

همچون دیگر اختلالات هورمونی، سندرم پلی کیستیک نیز عوارض متعددی در بدن فرد ایجاد می‌کند. عدم تعادل ترشح هورمون‌های مردانه در بدن زنان علائمی نظیر جوش‌های چرکین، ریزش مو یا رشد موهای زائد در نواحی مختلف بدن و صورت دارد. همچنین مشکلاتی همچون قاعدگی نامنظم، دردهای متداول در نواحی شکم و … از عوارض این بیماری است که هریک عوارض بیشتری برای بدن رقم می‌زنند. برخی از سوالاتی که در خصوص سندرم تخمدان پلی کیستیک مطرح می‌شود، به شرح زیر است.

آیا تخمدان پلی کیستیک خطرناک است؟

همانطور که در بخش‌های پیشین عنوان شد، PCOS عارضه‌ی شایعی است که ممکن است در زنان رخ دهد. بنابراین اگر شما با این مشکل روبرو شده‌اید، نگران نشوید. این بیماری به سادگی و با رعایت دستورات پزشک درمان می‌شود و نباید استرس و نگرانی به خود راه دهید. اگرچه این به این معنا نیست که این مشکل را نادیده بگیرید. چرا که جزئی ترین اختلالات هورمونی در صورت بی‌توجهی، ممکن است بیشتری مشکلات را برای بدن ایجاد کنند.

از کجا بفهمیم تخمدان پلی کیستیک داریم؟

اگر مراقب بدن خود باشید، به خوبی قادر خواهید بود علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک را تشخیص دهید. علائمی مانند پریودهای نامنظم، رشد موهای زائد ضخیم در نواحی صورت، گردن، سینه و شکم، جوش‌های چرکی در صورت از جمله‌ی این علائم است که باید آنها را جدی بگیرید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک بر بارداری چه تاثیری دارد؟

در خصوص سندرم تخمدان پلی کیستیک و بارداری نظرات زیادی اعلام می‌شود. اما آنچه که مورد تایید قرار گرفته این است که این سندرم بارداری را سخت‌تر خواهد کرد. بنابراین افرادی که تصمیم به فرزندآوری دارند، لازم است نسبت به درمان این مشکل خود هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

 


جهت تماس و کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه‌ی خدمات دهی کلینیک شبانه روزی آریا فولادشهر می‌توانید

به صفحه‌ی تماس با ما مراجعه فرمایید.

ما را روی نقشه بیابید


مطالب بیشتر:

تشخیص و درمان حاملگی خارج از رحم

دلایل ریزش مو در زنان

نحوه جوان سازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال

یبوست در بارداری | علل و علائم