درمان لکه‌های قهوه‌ای پوست | کلینیک شبانه روزی فولادشهر | درمانگاه شبانه روزی آریا فولاد شهر

چه روش هایی برای درمان لکه‌های قهوه‌ای پوست وجود دارد؟

تعداد زیادی از کرم ها هستند که بدون نسخه در بازار به فروش می رسند که می توانند برای درمان این لکه ها مفید بوده و لکه ها را کمرنگ و یا کلا پاک کنند. هزینه این نوع کرم ها اغلب بسته به شرکت تولید کننده اش و اندازه باکس آن با هم فرق دارند. بعضی از برند های ارزان قیمت این ادعا را دارند که لکه های قهوه ای را کمرنگ کرده و به مرور زمان حجم زیادی از آن ها را از بین می برند. با این حال، بعضی از برندهای خیلی گران تا وقتی که این لکه ها از روی دست ها و صورت و گردن از بین بروند کارسازند.
به یاد داشته باشید که از بین بردن این لکه ها به هیچ وجه کار ساده ای نیست و نتایج آن به عوامل متعددی وابسته اند. اما داشتن یک برنامه درست برای حفاظت از پوست می تواند راهی طویل را به سوی حذف کردن این لکه های قهوه ای رنگ باشد. کسانی که می خواهند از این کرم ها استفاده کنند بهتر است ابتدا نظرات مشتریان را مطالعه کرده و نظرات را با یکدیگر مقایسه کنند. علی الخصوص اگر تصمیم دارند که هزینه بالایی برای گرانترین کرم های از بین برنده لکه های قهوه ای رنگ پوست خود خرج کنند.

↲ لیزر درمانی لکه‌های قهوه‌ای پوست

لکه های خورشیدی، لکه های پیری و لکه های تیره. مهم نیست که آنها را چه می نامید، لکه های قهوه ای روی پوست می توانند یکی از ناراحت کننده ترین علائم پیری قابل مشاهده باشند.
لکه‌های قهوه‌ای تمایل دارند در حوالی میانسالی خود را نشان دهند، یعنی زمانی که روند طبیعی پیری در نهایت به سراغ ما می‌آید، حتی برای افرادی که در تلاش‌های ضد پیری کوشا بوده‌اند. خوشبختانه، متخصصان درماتولوژی بهترین درمان‌ها را برای از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای مانند، درمان‌های لیزری می‌شناسند.

لکه های قهوه ای معمولاً در اثر آسیب ناشی از نور خورشید در جوانی ایجاد می شوند. اگر زمان زیادی را در خارج از منزل بدون کرم ضد آفتاب سپری کرده اید، به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که لکه های قهوه ای در حدود دهه 40 و 50 زندگی شما ظاهر شود.
لکه های قهوه ای زمانی ایجاد می شوند که ملانین بیش از حد در نواحی خاصی از پوست مانند گونه ها و پیشانی وجود داشته باشد. در حالی که لکه‌های قهوه‌ای به خودی خود از بین نمی‌روند، درمان‌هایی با فناوری پیشرفته لیزر معمولاً برای از بین بردن رنگدانه‌های ناخواسته مؤثر هستند.

از بین بردن لکه های قهوه ای با لیزر دائمی است؟

لیزر درمانی موثرترین درمان برای از بین بردن لکه های قهوه ای است. چندین سیستم لیزر وجود دارد که می تواند به آرامی و به طور موثر رنگدانه های ناخواسته را از پوست شما پاک کند. نوع سیستم لیزری که برای درمان شما استفاده می شود با عواملی مانند شدت لکه های قهوه ای، نوع پوست و رنگ پوست شما تعیین می شود.

روند از بین بردن لکه های قهوه ای با لیزر

صرف نظر از نوع خاصی از سیستم لیزر مورد استفاده، تمام لیزر درمانی ها ظاهر لکه های قهوه ای را به یک شکل اصلاح می کنند. درمان های لیزری برای هدایت انرژی به لایه های سطحی و زیر پوستی طراحی شده اند تا پاسخ های خاصی را ایجاد کنند. یک پاسخ افزایش تولید کلاژن و سایر عوامل شفابخش است. پاسخ دیگر و هدف از بین بردن لکه های قهوه ای، تسریع چرخش سلولی پوست است تا بتوان لکه های تیره را به طور موثر از روی پوست پاک کرد.

درمان لکه‌های قهوه‌ای پوست | کلینیک شبانه روزی فولادشهر | درمانگاه شبانه روزی آریا فولاد شهر

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک شبانه روزی فولادشهر را مشاهده نمایید.

لیزر درمانی لکه‌های قهوه‌ای پوست برای همه پوست ها بی خطر است؟

برخی از درمان‌های لیزر جهانی هستند و برخی از درمان‌ها را نمی‌توان برای افرادی که دارای رنگ‌های متوسط ​​تا تیره هستند استفاده کرد. اکثر لیزرهای یونیورسال به گونه ای طراحی شده اند که انرژی لیزر باعث تولید ملانین در رنگ پوست های متوسط ​​و تیره نمی شود. لیزرهای زیادی وجود دارد که برای پوست رنگی کاملاً ایمن هستند. ما می توانیم لیزر ایده آل برای درمان شما را در طول مشاوره تشخیص دهیم.

الزامات قبل از لیزر درمانی لکه‌های قهوه‌ای پوست

برای آماده شدن برای لیزر درمانی دو قانون مهم وجود دارد که باید رعایت کنید. اولین مورد این است که حداقل دو هفته قبل از قرار ملاقات از قرار گرفتن در معرض آفتاب محافظت نشده و همچنین سایر عناصری که ممکن است پوست شما را تیره کنند، خودداری کنید.
دوم این است که از درمان‌های لایه‌بردار تهاجمی، از جمله لایه‌برداری شیمیایی، رتینول و سایر درمان‌های مبتنی بر انرژی خودداری کنید، زیرا ممکن است پوست شما را تحریک کند و مجبور شوید درمان خود را به تعویق بیندازید.

درمان لکه‌های قهوه‌ای پوست راحت است؟

بله، لیزر درمانی شما بسیار راحت خواهد بود. سیستم های لیزر معمولاً دارای دستگاه های خنک کننده داخلی هستند که سطح پوست شما را در طول مدت درمان راحت نگه می دارد. شما همچنین می توانید از کرم بی حس کننده موضعی درخواست کنید تا در طول درمان از آن استفاده کنید.

درمان لکه‌های قهوه‌ای پوست به چند درمان نیاز خواهید داشت؟

تعداد درمان‌هایی که برای از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای ناخواسته‌تان نیاز دارید، توسط سیستم لیزری که برای درمان شما استفاده می‌شود. و شدت لکه‌های قهوه‌ای شما تعیین می‌شود. برخی از درمان های لیزری به یک سری از یک تا سه جلسه برای بهبود ظاهر پوست نیاز دارند، در حالی که سایر سیستم های لیزر به اندازه کافی قدرتمند هستند تا لکه های تیره را در یک درمان حذف کنند.

رفع لکه‌های قهوه‌ای پوست چقدر طول می‌کشد؟

نتایج لیزر درمانی شما احتمالاً به تدریج ظاهر می شود. در ابتدا متوجه بهبودی فوری در رنگ و بافت پوست خود خواهید شد. همانطور که پوست شما پس از لیزر درمانی به بهبودی خود ادامه می دهد، نتایج شما همچنان بهبود می یابد. اکثر افراد می توانند نتایج نهایی لیزر درمانی را در عرض سه تا شش ماه ببینند. نتایج شما حتی می تواند پس از این بازه زمانی به بهبود ادامه دهد.

لیزر درمانی

از دیگر روش های درمانی می توان به تکنولوژی IPL، کرایوتراپی (سرما درمانی)، لایه‌برداری شیمیایی و پیلینگ مکانیکی (میکرودرم) اشاره کرد.

سایر راه های خلاصی از شر لکه های قهوه ای رنگ پوست

پس از تشخیص بر وجود قارچ در بیمار پزشک درمان های ضد قارچ را شروع می کند. داروهایی که برای درمان استفاده می شود شامل پمادها و شامپوهای مختلف ضد قارچی می باشد. میزان عود این این بیماری بسیار شایع است. گاهی اوقات ممکن است میزان این لکه ها هر سال افزایش پیدا کند که با تعویض دارو ها می توان با آنها مقابله کرد زیرا این نوع قارچ ها پس از مدتی به داروهاعادت می کند بنابراین هر چند وقت یک بار سیستم درمانی باید عوض شود. اگر این قارچ منجر به پر رنگ شدن پوست شود، طول مدت درمان یک الی دو هفته می باشد و پس از آن لکه ها از روی پوست پاک می شود اما زمانی که پوست کم رنگ می شود ممکن است درمان این کم رنگی پوست ماه ها به طول بی انجامد.

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک شبانه روزی فولادشهر را مشاهده نمایید.

جهت ارتباط با کلینیک شبانه روزی فولادشهر ، اینجا کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی کلینیک آریا فولادشهر (کلینیک شبانه روزی فولادشهر):

لکه های قهوه ای پوست

روش های جوانسازی پوست صورت

روش های سنتی جوانسازی پوست صورت

نحوه جوان سازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال

لیزر فرکشنال تکنیک درمانی جوانسازی پوست

دیدگاه خود را بنویسید