راه های پیشگیری سردرد ناشی از عینک جدید | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

چگونگی پیشگیری سردرد ناشی از عینک جدید

قصد داریم تا در این مطلب سایت کلینیک شبانه روزی فولادشهر راه های پیشگیری سردرد ناشی از عینک جدید را مورد بررسی قرار دهیم. نکات زیر می‌توانند به پیشگیری از بروز یا کاهش سردرد ناشی از استفاده از عینک جدید کمک کنند:

دست به عینک قدیمی خود نزنید.

به هیچ وجه به استفاده دوباره از عینک قدیمی خود روی نیاورید. این کار فقط سردرد را طولانی تر می‌کند. چشمان شما برای تطبیق با عینک جدید به زمان نیاز دارند. بهترین راه برای انجام این کار این روش است که عینک جدید خود را به همان میزان که عینک‌های قدیمی خود را زده‌اید، بزنید.

در طول روز به چشمان خود استراحت دهید.

درست مانند عضلات دیگر بدن، ماهیچه‌های چشم شما نیاز به استراحت دارند. سعی کنید عینک خود را بردارید و در یک اتاق تاریک با چشمان باز یا بسته به مدت ۱۵ دقیقه در طول روز استراحت کنید. این کار ممکن است به کاهش فشار چشم، تنش و سردرد کمک کند. هر چیزی که به چشمان شما احساس آرامش می‌دهد (مانند کمپرس خنک) به کاهش سردرد ناشی از استفاده از عینک جدید کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی : مراقبت و درمان انواع جای زخم سزارین

لنزهای ضد انعکاس را انتخاب کنید.

در صورتی که ساعت‌های زیادی جلوی صفحه کامپیوتر می‌نشینید، این وضعیت ممکن است که باعث بروز خستگی چشم و سردرد شود. این مسئله ممکن است که با فشار اضافی ناشی از تطبیق با عینک جدید تشدید شود. یک راه برای به حداقل رساندن این امر، این مورد است که مطمئن شوید لنزها و عینک جدید شما دارای پوشش ضد انعکاس درجه بالایی هستند.

این کار به کاهش تابش خیره کننده از صفحه کامپیوتر کمک می‌کند و مقداری از فشار روی ماهیچه‌های چشم شما را کاهش می‌دهد. ازعینک خود درست استفاده ‌کنید. اگر احساس می‌کنید که عینک شما سفت شده است، بینی خود را مالش یا پشت گوش خود را فشار دهید، فریم را دوباره نصب و تنظیم کنید.

برای تسکین سردرد از داروهای OTC استفاده کنید. برای تسکین سردرد از داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده کنید. به چشم پزشک مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که تطبیق کامل با عینک جدید ممکن است چند روز طول بکشد. در صورتی که بعد از یک هفته همچنان با سردرد، سرگیجه یا حالت تهوع رو به رو می‌شوید، با پزشک خود تماس بگیرید. معاینه مجدد چشم می‌تواند تعیین کند که آیا عینک نیاز به تنظیم دارد یا اینکه فریم‌ به درستی تنظیم نشده است.

 

ارتباط عینک و سردرد | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

عینک‌های رنگی برای میگرن

اگر مستعد حملات میگرنی هستید، ممکن است نگران باشید که استفاده از عینک جدید باعث تحریک آنها شود. اگر چنین است، با پزشک خود در مورد تهیه لنزهای رنگی که برای فیلتر کردن طول موج‌های مضر نور، مانند آنهایی که در اثر تابش نور فلورسنت یا خورشید ایجاد می‌شوند، صحبت کنید. ثابت شده است که این طول موج‌های نور در برخی از افراد مبتلا به این بیماری باعث بروز میگرن می‌شود. محققان در یک مطالعه قدیمی دریافتند که عینک‌های رنگی با کاهش اعوجاج بینایی و افزایش وضوح و راحتی به کاهش فراوانی بروز میگرن کمک می‌کند.

به طور کلی، سردردهای ناشی از تجویز عینک جدید شایع هستند. این سردردها معمولاً در عرض چند روز با سازگاری چشم با عینک جدید از بین می‌روند. اگر سردرد شما در عرض یک هفته برطرف نشد، با پزشک خود تماس بگیرید، به خصوص اگر سرگیجه یا حالت تهوع نیز بروز پیدا کرده باشد. در برخی موارد، تغییرات جزئی در قاب یا لنزها مشکل را کاهش می‌دهد. در برخی موارد دیگر، ممکن است که عینک جدیدی مورد نیاز باشد.

استفاده از عینک برای رفع سردرد

سردرد یک عارضه شایع است و می‌تواند به طرز باورنکردنی ناراحت کننده و نامطلوب باشد. به جرات می‌توان گفت که هر فردی در مقطعی دچار سردرد شده است، اما آیا می‌دانستید که راه حل رفع است سردردها ممکن است استفاده از یک عینک باشد؟

چه اغلب برای درمان سردرد خود به سراغ مصرف داروهای مسکن می‌روید، یا اینکه به سادگی صبر می‌کنید تا درد کاهش پیدا کند، ممکن است ندانید که معاینه و اصلاح مشکلات چشمانتان می‌تواند روش درمانی موثر برای کاهش سردرد باشد. اگر اغلب هنگام انجام فعالیت‌هایی مانند خواندن، مطالعه یا تماشای تلویزیون سردرد می‌گیرید، بهتر است به یک اپتومتریست مراجعه کنید.

 کلینیک شبانه روزی آریا را در اینستاگرام دنبال کنید

سردرد به دلیل مشکلات بینایی

در صورتی که به طور مرتب از این مشکل رنج می‌برید، ممکن است از استفاده از عینک برای سردرد سود ببرید. این نکته به این علت است که ممکن است به یک مشکل بینایی مبتلا باشید که باعث بروز سردرد می‌شود. مثلا در صورتی که برای دیدن اشیاء دور یا نزدیک با مشکل رو به رو هستید، ممکن است نیاز باشد که به چشمان خود فشار بیاورید تا واضح ببینید.

هایپر متروپی یا دوربینی می‌تواند چشمان شما را تحت فشار قرار دهد و باعث بروز سردرد شود. زیرا تمرکز بر روی فضای نزدیک برای چشمان شما خسته کننده خواهد بود. این تلاش برای واضح شدن بینایی اغلب می‌تواند باعث بروز سردرد شود. به طور مشابه، آستیگماتیسم در اغلب موارد می‌تواند منجر به بروز سردرد شود.

عینک‌های مخصوص سردرد می‌توانند به اصلاح بینایی شما و کاهش نیاز به فشار بر روی چشم برای وضوح بینایی کمک کنند. شاید حتی نمی‌دانستید که مشکلی در بینایی شما وجود دارد، به همین علت است که برای معاینه منظم چشم به چشم پزشک مراجعه کنید.

نیاز به عینک در صورت ابتلا به سردرد

سردرد یکی از علائم اصلی است که نشان می‌دهد ممکن است نیاز به استفاده از عینک داشته باشید. در صورتی که به نظر می‌رسد به طور مکرر سردرد را تجربه می‌کنید، مراجعه به بینایی سنج محل زندگی خود برای بررسی اینکه آیا مشکلی در بینایی شما وجود دارد یا خیر، ضرری ندارد. اگر از سردرد و همچنین تاری دید، دوبینی یا مشکل در دید در شب رنج می‌برید، به احتمال زیاد نیاز به عینک دارید.