راه های افزایش ماندگاری تزریق ژل | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

بررسی راه های افزایش ماندگاری تزریق ژل

افزایش سن موجب کاهش تولید کلاژن و در نتیجه خشکی پوست می‌شود. کلاژن مسئول آبرسانی به منافذ پوستی بوده تا از بروز خشکی و چین و چروک جلوگیری کند. البته، عوامل دیگری نیز در ایجاد چین و چروک پوست موثرند که جوانان را مانند افراد مسن در معرض خشکی پوست قرار می‌دهد. در این مطلب سایت کلینیک شبانه روزی فولادشهر به بررسی راه های افزایش ماندگاری تزریق ژل خواهیم پرداخت.

روش‌های کلینیکال زیادی برای درمان این عارضه نظیر تزریق ژل وجود دارد. تزریق ژل به صورت موجب از بین رفتن مقطعی چین و چروک‌های پوستی و خشکی صورت می‌شود. انجام این روش، کمی نیاز به دقت و ظرافت دارد که تنها یک پزشک حرفه‌ای و باتجربه از پس آن برمی‌آید. از این رو، زمانی تزریق ژل موفقیت‌آمیز خواهد بود که در یک کلینیک مجهز و توسط یک پزشک باتجربه انجام شود.

اگر تزریق ژل و مخصوصا تزریق ژل لب به درستی انجام شود، تمام چین و چروک‌های صورت به طور معجزه‌آسایی از بین خواهند رفت و این امر موجب افزایش اعتمادبنفس فرد می‌شود.

روش‌های موثر برای افزایش ماندگاری تزریق ژل

بسیاری از افرادی که از روش‌های تزریق ژل استفاده می‌کنند، نگران ماندگاری آن هستند. برای بیشتر کردن مدت ماندگاری این روش باید به چند نکته مهم توجه کرد.

مراقبت از پوست

مهمترین فاکتور برای افزایش ماندگاری ژل‌های تزریقی محافظت از پوست و استفاده از کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده است. اسیدهای هیالورونیک معمولا به سرعت جذب بدن شده و ماندگاری خود را از دست می‌دهند. از این رو، با آشامیدن آب سرعت جذب آن را کاهش و در نتیجه ماندگاری آن را افزایش دهید.

روش درمان بوتاکس | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

 

حفاظت پوست در برابر نور خورشید

یکی دیگر از روش‌های افزایش ماندگاری تزریق ژل ، حفاظت پوست در برابر نور خورشید است. به همین خاطر هنگام بیرون رفتن حتما از کرم‌های ضدآفتاب مرغوب استفاده کنید. در غیر این صورت اشعات نور خورشید موجب تخریب بافت پوست و در نتیجه از بین رفتن اثر ژل‌ها می‌شوند.

مصرف ویتامین‌های مناسب

بهتر است برای ماندگاری ژل‌های تزریقی از غذاهایی استفاده کنید حاوی ویتامین‌های مختلف بویژه زینک (روی) باشند. مصرف زینک باعث می‌شود تا عملکرد پوست بهتر و در نتیجه ماندگاری ژل‌های تزریقی بیشتر شود. در ضمن از خوردن غذاهایی مضر مانند کنسرو و مواد غذایی فرآوری شده جدا خودداری کنید. همچنین مصرف مواد قندی نظیر نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را کاهش دهید.

 کلینیک شبانه روزی آریا را در اینستاگرام دنبال کنید

نتیجه نهایی

در این مطلب شما را با انواع فیلرهای تزریقی و میزان ماندگاری تزریق ژل اشنا کردیم. معمولا تزریق ژل‌های موقتی بسیار موثرتر بوده از سوی پزشکان توصیه می‌شود. چراکه ژل‌های موقتی این خاصیت را دارند که به سرعت از بین بروند و اگر فردی از نتایج آن راضی نباشد روش‌های جایگزین را امتحان کند. اما، فیلرهای تزریقی دائمی این خاصیت را نداشته و درصورت عدم رضایت بیمار می‌تواند بر روحیه فرد تاثیر منفی بگذارد. از این رو، پزشکان توصیه می‌کنند که هرگز از روش‌های دائمی استفاده نشود.