روش های درمان ریزش مو در زنان | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

روش های درمان ریزش مو در خانم ها

موهای شما چیزهای زیادی را درباره شما فاش می‌کنند. بلند یا کوتاه، صاف یا فر و مرتب یا ژولیده بودن موها، بیان کننده‌ شخصیت شما هستند. برای خانم‌ها موی سر چیزی بیش از یک دسته الیاف است! بنابراین زنانی که دچار ریزش مو می‌شوند، تنها موهای خود را از دست نمی‌دهند؛ بنابراین مشکل ریزش مو مسئله‌ی کاملا مهمی است که باید درمان شود؛ با توجه به دلایل متعددی که برای ریزش موی زنان وجود دارد، درمان‌های مختلفی نیز باید پیش‌بینی شود. ریزش روزانه 50 تا 100 تار مو کاملا طبیعی است. این میزان ریزش در روزهایی که حمام می‌کنید، تا 250 تار مو هم رخ می‌دهد. بنابراین یکی از راه‌های پیشگیری از ریش مو، شستشوی متعادل موهاست. اگر هر روز موهای خود را شستشو می‌کنید، باید انتظار ریزش بیش از حد آنها را هم داشته باشید.
روش های درمان ریزش مو در زنان | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

• درمان بیماری

اگر طبق تشخیص پزشک، ریزش مو به دلیل بیماری‌های ژنتیکی باشد، باید نسبت به درمان آن اقدام کنید؛ بیماری‌های دیابتی و تیروئیدی از دیگر دلایل ریزش مو در زنان است که لازم است درمان شوند. به عبارتی ریزش مو علامتی است که بدن به عنوان واکنشی در برابر برخی بیماری‌ها بروز می‌دهد. بنابراین سلامت موی زنان نشان از سلامت جسم و روان آنان خواهد داشت.

• اصلاح رژیم غذایی

یکی از روش های درمان ریزش مو در خانم ها، اصلاح رژیم غذایی است. تغذیه‌ی نامناسب در هر سنی می‌تواند منجر به ریزش مو شود؛ بنابراین رفع مشکلات تغذیه‌ای و استفاده از مکمل‌های ویتامینی در درمان ریزش مو زنان موثر خواهد بود. کمبود آهن، روی، مس و ویتامین‌های گروه B، ریزش مو در زنان و مردان را در هر سنی به دنبال دارد. کمبود مواد مغذی به ویژه در زنان باردار و مادران شیرده به دلیل تغذیه‌ی کودک از بدن مادر، شایع‌تر است. این افراد باید نسبت به تغذیه‌ی خود محتاط‌تر باشند تا شاهد مشکلات ریزش مو و کم‌پشتی موهای خود نباشند.

• درمان مشکلات هورمونی

یکی از موارد ریزش موی شدید در زنان، برهم خوردن تعادل هورمون‌هاست. از علائم ریزش موی هورمونی در زنان می‌توان به ریزش موی الگوی مردانه اشاره کرد. این مورد که به دلیل اختلالات هورمونی رخ می‌دهد، باید به طور جدی درمان شود. تشکیل کیست تخمدان از دیگر دلایلی است که ریزش مو یا رشد موهای زائد را در پی دارد. راه حل این دسته از مشکلات، مراجعه به پزشک متخصص و انجام آزمایشات دقیق است. در نهایت مطابق با تجویز متخصص نسبت به درمان اقدام کنید. در نهایت شاهد بازگشت موهای ازدست رفته‌ی خود خواهید بود.

درمان خانگی برای متوقف کردن ریزش موی زنان

امروزه می‌توانید در هر صفحه‌ی اینترنتی، راهکارهای زیادی برای توقف ریزش مو زنان مشاهده کنید. برای اطلاع از بازدهی هریک از این روش‌ها، باید آن را امتحان کنید؛ درحالی که بسیاری از این روش‌ها تنها تجربه‌ی شخصی افراد است و نمی‌توان کاملا به آنها اعتماد کرد. البته رعایت برخی نکات می‌تواند ریزش موهای شما را متوقف کند. از جمله اینکه مزاج خود را بشناسید؛ سپس بر اساس آن در هر فصل، ترکیبی از مواد غذایی و میوه و سبزیجات مصرف کنید. شامپوی شستشو را متناسب با جنس مو و پوست سر خود انتخاب کنید. انواع شامپو برای ریزش مو زنان را می‌توانید برای جلوگیری از ریش مو زنان خریداری کنید. از شستشوی هر روزه‌ی موهای خود خودداری کنید. توجه داشته باشید که مشکلاتی نظیر آلوپسی سر و مشکلات ژنتیکی را نمی‌توان با درمان‌های معمول خانگی برطرف نمود. این مشکلات نیازمند معاینه و درمان متخصصین است.

هزینه درمان ریزش مو زنان

هزینه‌ی درمان ریزش مو زنان برحسب نوع مشکل رخ داده و مدت درمان متفاوت خواهد بود. گاها برخی مشکلات تنها با یک بسته داروی ویتامینه درمان می‌شود. گاها موها هشدار می‌دهند که بدن دچار اختلالات ژنتیکی یا هورمونی شده است. در چنین شرایطی هزینه‌ی درمان به نسبت تشخیص پزشک و طول دوره درمان تعیین می‌شود. اما در شرایطی که ریزش مو زنان طاسی دائمی را به همراه داشته باشد، راه‌های درمان متفاوت‌تر است. هزینه درمان ریزش مو زنان با روش کاشت مو  طبیعی در نواحی بدون مو، مزوتراپی مو یا سایر روش‌ها متفاوت خواهد بود.

 


جهت تماس و کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه‌ی خدمات دهی کلینیک شبانه روزی آریا فولادشهر می‌توانید

به صفحه‌ی تماس با ما مراجعه فرمایید.

ما را روی نقشه بیابید


مطالب بیشتر:

تشخیص و درمان حاملگی خارج از رحم

دلایل ریزش مو در زنان

نحوه جوان سازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال

یبوست در بارداری | علل و علائم