جراحی پلاستیک صورت | کلینیک شبانه روزی فولادشهر | درمانگاه شبانه روزی آریا فولاد شهر

جراحی پلاستیک صورت

اینکه اسم این جراحی شامل کلمه‌ی «پلاستیک» است به معنای این نیست که بیمارانی که این جراحی را انجام می‌دهند صورت پر از مواد ساختگی خواهند داشت. نام آن از ماده ترکیبی اتخاذ نمی ‌شود بلکه از کلمه یونانی پلاستیکوس اتخاذ می‌ شود که به معنای شکل یا قالب است. جراحی پلاستیک صورت یک نوع ویژه از جراحی است که می ‌تواند ظاهر و توانایی عملکرد فرد را تغییر دهد.

بهتر است بدانید که جراحی زیبایی در اصل همان جراحی پلاستیک است که برای اصلاح عیوب برخی از اندام ‌ها یا بازسازی آن‌ها انجام می‌شود. جراحی صورت زیبایی زمانی فقط برای افراد ثروتمند مناسب بود. هر ساله، بیش از یک میلیون آمریکایی به دنبال جراحان زیبایی می ‌گردند تا بتوانند شکم صاف تری داشته باشند، سینه‌های خود را بزرگ‌ تر کنند یا شکل بینی خود را عوض نمایند.

جراحی صورت توسط جراح پلاستیک انجام می‌شود که بسته به نوع جراحی، تخصص فرد جراح هم می‌تواند متغییر باشد.

به عنوان مثال عمل بینی را هم جراح و متخصص گوش و حلق و بینی می‌تواند انجام دهد و هم جراح پلاستیک. اما اولین نکته‌ ای که در جراحی زیبایی حائز اهمیت است انتخاب کاندید مناسب است.

جراحی پلاستیک صورت یکی از تخصص‌های علم پزشکی می ‌باشد که به طور تخصصی به بازسازی نقص‌های صورت و بدن که به علت اختلالات تولد، تروما، سوختگی و بیماری به وجود آمده است، می‌پردازد. به عبارت دیگر جراحی پلاستیک، نوعی جراحی ترمیمی است که در جهت اصلاح نواقص ناکارآمد بدن انجام می‌ گیرد و طبیعت بسیار سازنده و کارامدی دارد.

اگر کاندید به درستی انتخاب شود عوارض احتمالی به حداقل خواهند رسید. همچنین تبحر و تجرب جراح هم در نتیجه جراحی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. عمل‌های بازسازی منجر به اصلاح نقص‌ها بر روی صورت یا بدن می ‌شوند. این عمل ها شامل نواقص فیزیکی تولد مانند شکاف کام و بد ریختی‌های گوش، آسیب‌های ضربه همانند گاز گرفتگی سگ یا سوختگی یا پس از معالجات بیماری همانند بازسازی سینه زنان پس از جراحی سرطان سینه می‌باشند.

عمل‌های آرایشی (زیبایی) بخشی از بدن را تغییر می ‌دهند که فرد از آن احساس رضایت نمی‌ کند.

عمل‌های زیبایی رایج شامل بزرگ کردن سینه ها یا کوچک کردن سینه‌ها، تغییرشکل بینی و برداشتن چربی از نقاط ویژه‌ی بدن می‌باشند. برخی عمل‌های جراحی به اندازه کافی از لحاظ آن چه که ما جراحی می ‌پنداریم همانند بریدن و دوختن، «جراحی‌شکل» نیستند. به عنوان مثال، استفاده از لیزرهای ویژه برای از بین بردن موی ناخواسته و پوست متخلخل به منظور بهبود زخم شدید، دو درمان این چنینی می ‌باشند.

جراحی پلاستیک صورت، در چه مواقعی بیشترین کاربرد را دارد؟

لازم است بدانید که جراحی پلاستیک صورت دامنه گسترده ‌ای دارد و تنها به یک یا دو جراحی محدود نمی‌ شود. جراحی بینی، جراحی پلک، لیپوساکشن، مادلینگ صورت یا زاویه سازی فک و …. در خیلی از مواقع با کمک جراحی صورت یا همان جراحی پلاستیک می توان مشکلات مادرزادی را درمان کرد.

به عنوان مثال برخی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند یا لب شکری هستند. این کودکان می توانند در سنین مناسب مشکل خود را با کمک جراحی پلاستیک صورت حل کنند. به غیر از مشکلات مادرزادی می توان مشکلاتی که در برخی از سوانح به وجود آمده اند هم با کمک جراحی زیبایی درمان کرد که سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی.

جراحی پلاستیک صورت | کلینیک شبانه روزی فولادشهر | درمانگاه شبانه روزی آریا فولاد شهر

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک شبانه روزی فولادشهر را مشاهده نمایید.

با کمک گیری از میکروسکوپ و ابزار جراحی بسیار کوچک جراح پلاستیک و ترمیمی حتی قادر به ترمیم پارگی فازهای عصبی بسیار کوچک و از این طریق درمان فلجی های ناشی از این نوع جراحات می باشد.

یکی دیگر از توانائی های جراحی پلاستیک و ترمیمی درمان زخم های مزمن و عفونی مانند زخم بسترو یا زخم های ناشی از تصادفات یا عمل های جراحی به ویژه در بیماران سالخورده می باشد که توسط انتقال بافت سالم یا فلپ محیطی از اطراف و یا فلپ آزاد با آناستموز عروقی از دیگر نواحی بدن انجام می پذیرد.

درمان نخستین سوختگی های حاد و درجه بالا نیازمند مراجعت بیمار به مراکز و بیمارستان های سوانح و سوختگی و مراقبت توسط یک گروه پزشکی ویژه می باشند.

پس از کمک های حیاطی اولیه و اطمینان حاصل از رفع هر گونه خطر برای بیمار قدم بعدی ترمیم بافت های آسیب دیده و اسکارهای بازدارنده حرکات مفاصل وبهبود شکل ظاهری می باشد که بسته به شرایط روحی و جسمی بیمار پس از مشاوره جامع بیمار توسط جراح متخصص پلاستیک و ترمیم برنامه ریزی و اجرا می گردد.

جهت ارتباط با کلینیک شبانه روزی فولادشهر ، اینجا کلیک کنید.

روش جراحی صورت ترمیمی متداول در این زمینه عمدتا شامل پیوند گرفت های پوستی. استفاده از بافت گسترها (تیشیواکسپاندر) واستفاده از فلپ های محیطی و آزاد و تزریق چربی و روش های بدون نیاز به عمل جراحی برای نمومه شامل لیزر تراپی و میکرونیدلینگ می باشند.

در جریان عمل جراحی صورت ترمیمی، جراح یا بخشی از بدن کار می کند که از نظر ظاهری در حد طبیعی است؛ هدف جراحی صورت ترمیمی طبیعی تر کردن آن بخش از بدن است. به طور کلی بیماری، نقص عضو یا بدشکلی آن، یا آسیب دیدگی، بیماران را به انجام عمل جراحی ترمیمی وادار می کند.

ترمیم لب شکری یا جراحی ترمیمی پستان ها پس از عمل جراحی تومورها، جراحی های ترمیمی هستند، نه جراحی زیبایی. زیرا عضوی که مورد عمل قرار می گیرد، ظاهری در حد طبیعی ندارد؛ بلکه عمل جراحی برای بازگرداندن ظاهر یا عملکرد طبیعی آن یا هر دو مورد انجام می شود.

دیگر اعمال جراحی صورت ترمیمی عبارتند از:

 • ترمیم صورت پس از تصادفات شدید
 • ترمیم دست برای اصلاح آسیب های ناشی از کار
 • بیماری های دژنراتیو مانند آرتریت(روماتسیم).

بهترین جراح پلاستیک صورت چه ویژگی هایی دارد؟

جراحی پلاستیک صورت به معنی انجام عمل‌های جراحی در پوست و دیگر ساختارهای صورت است که شما را به تقارن، تناسب و زیبایی در صورت برساند. جراح فوق تخصص پلاستیک می‌تواند برای مادلینگ و زیبا کردن صورت و یا حتی جوانسازی چهره شما، از استانداردهای زیبایی شناسی بهره ببرد تا شما به بهترین نتیجه برسید.

جراح زیبایی صورت به تکنیک‌های مختلف و پیشرفته جراحی مسلط است تا از آنها برای تغییرات استاندارد در ظاهر بصری ساختارها و ویژگی‌های صورت شما استفاده کند.

یک جراح پلاستیک صورت با روش‌های فوق تخصصی جراحی در زمینه‌های زیر به شما کمک می‌کند:

 1. لیفت صورت و پیشانی
 2. لیفت ابرو
 3. جراحی پلک
 4. جراحی بینی
 5. کاشت و تغییر فرم چانه و گونه
 6. لیپوساکشن صورت و تخلیه چربی
 7. اصلاح چین و چروک صورت
 8. فرم دهی و زاویه‌ سازی صورت

جراحی‌های با نتایج بهتر و عوارض کمتر

پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی می‌تواند به شکلی جراحی زیبایی صورت شما را انجام دهد که در عین رسیدن به بهترین نتایج و بیشترین تغییرات؛ کمترین میزان عوارض را داشته باشید. بهترین جراح پلاستیک صورت به روش‌ها و تکنیک‌های کمتر تهاجمی مسلط است و می‌تواند با کمترین میزان آسیب به بافت‌های زیر پوست صورت، ظاهر شما را تغییر دهد.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن خیلی توجه داشته باشید این است که:

جراحان پلاستیک صورت علاوه بر اینکه پزشکانی با مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی هستند، در عین حال یک هنرمند نیز می‌باشند. آنها کمک می‌کنند که شما از هر جنبه‌ای، با انجام جراحی از تجربه تغییر در چهره خود راضی باشید. جراح زیبایی به شما کمک خواهد کرد تا به بهترین خودتان تبدیل شوید و آنچه برای شما مهم است، برای او هم مهم خواهد بود.

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک شبانه روزی فولادشهر را مشاهده نمایید.

جهت ارتباط با کلینیک شبانه روزی فولادشهر ، اینجا کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی کلینیک آریا فولادشهر (کلینیک شبانه روزی فولادشهر):

جراحی زیبایی چشم

میکرونیدلینگ در زیبایی چه کاربرد هایی دارد ؟

انواع پیلینگ تراپی

دیدگاه خود را بنویسید