بهترین تمرینات ورزشی برای افراد دیابتی | کلینیک شبانه روزی فولادشهر |

بررسی بهترین تمرینات ورزشی برای افراد دیابتی

هیچ نوع فعالیتی وجود ندارد که برای همه افراد مبتلا به دیابت مناسب باشد. بهترین نوع ورزش در بیماران می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در این مطلب سایت کلینیک شبانه روزی فولادشهر بهترین تمرینات ورزشی برای افراد دیابتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

به طور کلی، بهتر است سعی کنید ترکیبی از انواع مختلف فعالیت ها را انجام دهید. زیرا انواع مختلف فعالیت فواید متفاوتی دارند و از قسمت های مختلف بدن شما استفاده می کنند. به عنوان مثال، شنا می تواند شما تنفس شما را بدتر کند و ضربان قلب شما را افزایش دهد. در حالی که برای سلامت قلب شما خوب است، زیرا در هنگام شنا قلب شما باید برای پمپاژ خون در بدن سخت تر کار کند. زمانی که دیابت دارید، حفظ سلامت قلب از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا بیشتر در معرض خطر عوارض از جمله بیماری قلبی قرار دارید.

با این حال، انجام کاری مانند حفاری می تواند به بدن در استفاده بهتر از انسولین کمک کند. برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که انجام همان کار ممکن است پس از مدتی خسته کننده شود. طبق دستورالعمل فعالیت بدنی و ورزش استرالیا (۲۰۲۱) ورزش منظم مهم است. نوع و میزان دقیق ورزش به سن شما و شرایط دیگر مانند بارداری بستگی دارد. این دستورالعمل ها برای افراد مبتلا به دیابت نیز قابل اجرا است، اما قبل از شروع هر فعالیت جدیدی با پزشک خود مشورت کنید.

مطلب پیشنهادی : روش های جراحی اندومتریوز

فعالیت های بدنی توصیه شده:

  • کودکان: هر روز ۳ ساعت فعالیت بدنی مختلف، از جمله بازی های پرانرژی مانند راه رفتن، پریدن، رقصیدن.
  • بزرگسالان (۱۷ تا ۶۴ سال): ۲.۵ تا ۵ ساعت فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​در هفته مانند پیاده روی سریع، گلف، چمن زنی یا شنا و ۱.۲۵ تا ۲.۵ ساعت فعالیت بدنی شدید در هفته مانند دویدن، ایروبیک، دوچرخه سواری سریع، فوتبال یا نت بال.
  • سالمندان (۶۴ سال و بالاتر): ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​در اکثر روزها مانند پیاده روی، خرید، باغبانی.

کارشناسان انجام سه ​​نوع تمرین اصلی را به مبتلایان به دیابت توصیه می کنند که عبارتند از:

تمرینات هوازی

تمرینات هوازی یا کاردیو راه خوبی برای حفظ سلامتی است. اینها شامل رقص، پیاده روی، دویدن، دویدن و بازی بدمینتون یا تنیس و غیره می شوند. سعی کنید حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ورزش هوازی در روز داشته باشید.

تمرینات قدرتی

تمرینات قدرتی در مدیریت دیابت تاثیر بسیار زیادی دارند و به شما کمک می کند تا عضلات قوی تری داشته باشید. حتی به ساخت ماهیچه های بدون چربی به جای چربی کمک می کند.

بعد از عادت کردن به ورزش هوازی می توانید تمرینات قدرتی یا مقاومتی را شروع کنید. آنها عضلات شما را وادار کرده تا گلوکز را به طور موثر مصرف کنند و قند خون را کاهش دهند. وزنه برداری یک نمونه کلاسیک از تمرینات مقاومتی است. سعی کنید در ابتدا ۲۰ دقیقه تمرینات قدرتی را دو بار در هفته انجام دهید.

دلایل افزایش قند خون در افراد غیر دیابتی | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

آموزش انعطاف پذیری

تمرینات انعطاف پذیری به شما کمک می کند تا به طور موثر از عضلات و مفاصل خود استفاده کنید. همچنین به کاهش درد در عضلات و مفاصل کمک می کند.

بهترین فعالیت ها برای فعال ماندن در خانه

اگر مبتلا به دیابت هستید و زمان زیادی از وقت خود را در خانه سپری می کنید، راه های زیادی برای فعال شدن و ادامه حرکت بیشتر برای شما وجود دارد. برای این منظور می توانید راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

  • پیاده روی در محل در طول وقفه های تبلیغاتی تلویزیونی
  • در حالی که روی صندلی نشسته اید، دست ها و پاهای خود را دراز کنید.
  • از قوطی های غذا یا بطری های آب به عنوان وزنه استفاده کنید.
  • باغبانی کنید و اگر گیاهان خانگی دارید به مراقبت و نگهداری از آنها بپردازید.

پخش موسیقی در حین انجام همه این کار به شما کمک کند، تا تحرک خود را افزایش دهید. حتی می تواند تمرکز شما را بر روی زمان متوقف کند و به شما کمک کند تا انگیزه بیشتری برای فعالیت داشته باشید.

 کلینیک شبانه روزی آریا را در اینستاگرام دنبال کنید

فعالیت هایی برای فعال ماندن در محل کار

فعال ماندن در محل کار زمانی که دیابت دارید مهم است، به خصوص اگر مجبور باشید برای مدت طولانی جلوی کامپیوتر بنشینید. در این شرایط بهتر است تمرینات زیر را برای فعال ماندن در محل کار خود در نظر بگیرید:

تمرینات روی صندلی مانند نشستن و بلند کردن بازوها را امتحان کنید.

به مدت ۵ دقیقه بعد از هر جلسه یا برنامه کاری تمرینات کششی را انجام دهید. این تمرینات همچنین می تواند یک راه عالی برای کاهش استرس باشد.
می توانید یک سرگرمی جدید برای فعالیت بدنی شروع کنید. این به شما کمک می کند دیابت خود را مدیریت کنید و احساس خوبی داشته باشید. برخی از ایده ها عبارتند از:

  • شروع تمرینات یوگا یا پیلاتس به صورت آنلاین
  • ثبت نام در یک کلاس جدید، مانند تای چی
  • هنگامی که دیابت دارید، شنا می تواند شکل خوبی از ورزش یا سرگرمی فعال بدنی برای شما باشد.