بررسی انواع بیماری درماتیت | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

بررسی انواع بیماری درماتیت

در نوشته ای که امروز در سایت کلینیک شبانه روزی فولادشهر برای شما همراهان گردآوری شده است. به بررسی انواع بیماری درماتیت خواهیم پرداخت. در زیر نمونه‌هایی از علائم و نشانه‌های انواع متداول درماتیت آورده شده‌اند:

درماتیت سبورئیک (شوره سر)

نوع سبورئیک (که روی سر شوره نامیده می‌شود)، به صورت پوستی قرمز، خشک، پوسته پوسته و خارش دار روی پوست سر و سایر قسمت‌های بدن ظاهر خواهد شد.

درماتیت استاز

از این نوع به دلیل مشکل در جریان خون در رگ‌ها ایجاد می‌شود. ممکن است مچ پای تان متورم، پوسته پوسته، خارش دار، دردناک شود و زخم‌های بازی وجود داشته باشد.

درماتیت آتوپیک (اگزما)

درماتیت آتوپیک زمانی اتفاق میفتد که به پوست آسیب برساند. این نوع درماتیت باعث می‌شود پوست ملتهب، قرمز، خشک، ناهموار و خارش پیدا کند.

درماتیت تماسی

درماتیت تماسی یک واکنش آلرژیک یا تحریک کننده است که باعث ایجاد بثورات پوستی دردناک یا خارش داری می‌شود. همانطور که از نامش پیدا است، پس در اثر تماس با ماده حساسیت زا، دچار درماتیت تماسی خواهید شد. به عنوان مثال می‌توان به یک ماده حساسیت زایی مانند پیچک سمی و یک ماده تحریک کننده ای مانند یک ماده شیمیایی اشاره کرد.

بررسی انواع بیماری درماتیت | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

درپوش گهواره (درماتیت سبورئیک نوزاد)

درپوش گهواره یک بیماری پوستی بی ضرر در پوست سر کودک است که به صورت لکه‌های پوسته پوسته زرد احاطه شده توسط بثورات قرمز ظاهر می‌شود.

درماتیت پوشک (بثورات)

همانطور که از نامش پیدا است، درماتیت پوشک زمانی رخ می‌دهد که در هر قسمت از پوست کودک که پوشک آن را پوشانده است، بثوراتی ظاهر می‌شوند. پوست در اثر رطوبت، حرکت و مواد زائد شکسته می‌شود.

درماتیت دیشیدروتیک

این نوع درماتیت باعث ایجاد تاول‌های خارش دار در لبه انگشتان، کف دست، انگشتان پا و کف پا می‌شود. تاول‌ها می‌توانند دردناک باشند.

نورودرماتیت

این نوع درماتیت در اثر خارش شدیدی ایجاد می‌شود که انتهای عصب پوست را تحریک می‌کند.

درماتیت نومولار

اگر روی پوست لکه‌های دایره‌ای و خارش داری وجود دارد، ممکن است فرد دچار درماتیت نومولار شده باشد. پوست خشک و خارش‌دار شده و ممکن است دچار زخم‌های باز شود.

درماتیت دور دهان

درماتیت مانند آکنه یا روزاسه به نظر می‌رسد که در اطراف دهان، چشم و بینی ایجاد می‌شود.