انواع پیلینگ تراپی | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

انواع پیلینگ تراپی

به‌طور کلی دو نوع پیلینگ تراپی اصلی وجود دارد.

  • لایه‌برداری فیزیکی
  • لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی

در لایه‌برداری شیمیایی از اسیدهای طبیعی با غلظت پایین استفاده می‌شود. اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک، سالیسیلیک اسید، اسید آزلائیک و اسید ماندلیک از معروف‌ترین مواد مورد استفاده در لایه‌برداری شیمیایی هستند. لایه‌بردارهای شیمایی پیوند بین سلول‌های مرده پوست را حل می‌کنند و اجازه می‌دهند تا پوست مرده از بین برود.

لایه‌برداری فیزیکی

لایه‌بردارهای فیزیکی هم همان اسکراب‌هایی هستند که با ایجاد خراش‌های سطحی و ریز روی پوست، سلول‌های مرده را از روی آن پاک می‌کنند.

کدام بهتر است؟ لایه‌برداری شیمیایی یا فیزیکی؟

جواب به این سوال به شما و نیاز پوستتان بستگی دارد. لایه‌برداری فیزیکی برای استفاده مرتب و روزانه و مراقبت از پوست در منزل، گزینه‌ای عالی است. اما لایه‌برداری شیمیایی در کلینیک‌ها و زیر نظر متخصص پوست انجام می‌شود. این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که به مشکلات جدی‌تر پوست مانند هایپرپیگمانتاسیون، اسکار، ملاسما و… مبتلا هستند.

انواع پیلینگ تراپی | کلینیک شبانه روزی فولادشهر

برای اطلاع از خدمات پوست و زیبایی کلینیک شبانه روزی فولادشهر ، اینجا کلیک کنید.

پیلینگ‌ تراپی در خانه؛ چطور در خانه پوستتان را لایه‌برداری کنیم؟

امروزه محصولات متعددی برای پیلینگ پوست در منزل تولید و به بازار عرضه شده‌اند. ماسک‌های حاوی مواد لایه‌بردار رقیق و ملایم می‌توانند کمک کنند تا پوستتان را به‌صورت هفتگی تمیز و پاکسازی کنید. ماسک‌های پیلینگ یا اسکراب‌ها هر دو می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

استفاده از لایه بردار

کافیست بعد از شستشوی صورتتان، از محصول لایه‌بردار روی پوستتان استفاده کنید. اجازه دهید چند دقیقه روی پوست باقی بماند تا جذب شود و سپس آن را پاک کنید. یادتان باشد که اگر لایه‌بردار خانگی شما حاوی اسیدهای طبیعی است، حتما بعد از استفاده، به‌طور منظم ضدآفتاب بزنید. این مواد می‌توانند پوست شما را دربرابر نور خورشید حساس کنند.

نحوه درست کردن اسکراب

شما حتی می‌توانید در خانه اسکراب درست کنید. اسکراب خانگی می‌تواند از زغال اکتیو، نمک، شکر یا قهوه به همراه ماده‌ای روان‌کننده مانند انواع روغن‌ها، عسل یا عصاره‌های گیاهی تهیه شود. یادتان باشد که ترکیب اسکراب را باتوجه به پوستتان انتخاب کنید.

اگر پوست خشکی دارید، بیشتر از هفته‌ای یک‌بار از لایه‌بردار استفاده نکنید و برای پوست چرب از اسکرابی استفاده کنید که فاقد روغن باشد.

 

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس با ما به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.


مطالعه بیشتر:

پیلینگ تراپی چیست؟

پیلینگ مهمترین روش جوان سازی پوست

دیدگاه خود را بنویسید