لیزر موهای زائد و بارداری | کلینیک شبانه روزی فولادشهر | درمانگاه شبانه روزی آریا فولاد شهر

لیزر موهای زائد و بارداری

این شایعه که نازایی بعد از لیزر موهای زائد امکان دارد در اینترنت و فضای مجازی به طور قابل توجهی منتشر شده است. اما اگر به متخصص پوست و مو مراجعه کنید به راحتی به شما ثابت می کند که لیزر موهای زائد بیکینی یا ناحیه تناسلی شما توسط لیزر نمی تواند باعث ناباروری شود.

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود؟

می دانیم که برخی از اطرافیان شما ممکن است ادعا کنند که فردی را می شناسند که پس از لیزر موهای زائد دچار ناباروری شده است، اما این درست نیست. یکی از متخصصان پوست و مو از دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک تحقیقات کاملی در مورد تأثیر لیزر بر ناباروری انجام داده و به این نتیجه رسیده است که:

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه های موجود در پوست انجام می شود. فولیکول مو لیزرهایی که استفاده می شوند کمتر از یک میلی متر در پوست نفوذ می کند. بنابراین هیچ راهی برای لیزرهای این دستگاه ها برای رسیدن به تخمدان های بیمار وجود ندارد. آنها هرگز نمی توانند این کار را انجام دهند.

عوارض جانبی و خطرات لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش ایمن است. با این حال، مانند هر روش دیگری، احتمال عوارض جانبی محدودی وجود دارد. برای اینکه اشعه لیزر به پیاز مو برسد، باید از لایه سطحی پوست به نام اپیدرم عبور کند. پیاز مو در لایه درم قرار دارد که در زیر اپیدرم قرار دارد.

اپیدرم مانند پیاز و ساقه مو دارای ملانین است. به همین دلیل، اشعه لیزر در مسیر رسیدن به پیاز مو، اندکی توسط اپیدرم جذب می شود. به همین دلیل است که عوارض جانبی مانند سوختگی، تغییر رنگ پوست، زخم و سایر عوارض جانبی مشابه رخ می دهد.

لیزر نه تنها به بافت های داخلی بدن نفوذ نمی کند، بلکه حتی پوست اطراف موهای ناخواسته نیز از خطر آسیب و سرطان به دور خواهد بود. ضریب نفوذ لیزر موهای زائد فقط به اندازه ای است که به فولیکول ها و ریشه مو برسد و آنها را از بین ببرد. حتی موهای سفیدی که رنگدانه خاصی ندارند توسط لیزر به عنوان هدف شناسایی نمی شوند و تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

لیزر موهای زائد و بارداری

لیزر موهای زائد و بارداری | کلینیک شبانه روزی فولادشهر | درمانگاه شبانه روزی آریا فولاد شهر

 

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک شبانه روزی فولادشهر را مشاهده نمایید.

پیشگیری عوارض جانبی لیزر موهای زائد

  1. از گرم شدن پوست جلوگیری کنید،
  2. درمعرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید،
  3. کرم ضد آفتاب استفاده کنید،
  4. برنزه نکنید،
  5. با احتیاط ازلوازم آرایش استفاده کنید،آب فراوان بنوشید.

باورهای اشتباه افراد درمورد لیزر موهای زائد

اکثر افراد به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق در مورد لیزر موهای زائد به باورهای اشتباهی مانند ناباروری،سرطان،مشکلات پوستی و …در اثر لیزر موهای زائد رسیده اند.

طبق تحقیقات علمی انجام شده در سرتاسر جهان هیچ موردی از سرطان یا نازایی بعد از لیزر موهای زائد یا عوارضی بر اندام های داخلی بدن گزارش نشده است به همین دلیل لیزر به عنوان یک روش غیر مضر مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است. حتی در دوران بارداری خطری برای جنین وجود ندارد، اما توصیه می شود به دلیل درد یا استرس روحی به مادر، زایمان به تعویق بیفتد.

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک شبانه روزی فولادشهر را مشاهده نمایید.

جهت ارتباط با کلینیک شبانه روزی فولادشهر ، اینجا کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی کلینیک آریا فولادشهر (کلینیک شبانه روزی فولادشهر):

عملکرد لیزر موهای زائد

نکات انجام لیزر موهای زائد ایمن

۱۰ نکته کلیدی قبل از جلسه لیزر موهای زائد

جلسه لیزر موهای زائد صورت چگونه سپری می شود ؟

موارد کاربرد لیزر موهای زائد برای مردان

لیزر موهای زائد چه میزان موثر هستند ؟

دیدگاه خود را بنویسید